Kolejny producent zrezygnuje z dużych silników V8 Diesla w swoich luksusowych SUV-ach

Kolejny producent zrezygnuje z dużych silników V8 Diesla w swoich luksusowych SUV-ach

2012_land_rover_range_rover_sport_23_1600x1200

Podaj dalej

Według najnowszych doniesień z Wielkiej Brytanii, Land Rover jest w stanie zakończyć produkcję dużych silników V8 Diesla, zastępując je sześciocylindrowym silnikiem w układzie mild hybrid. 

Nawiązując do serwisu Autocar, pod maski samochodów z linii Range Rover i Range Rover Sport trafią nowe hybrydowe elektrownie, żegnając na zawsze fantastyczny silnik V8. 

Potężna jednostka wytwarza 340 koni mechanicznych i dysponuje momentem obrotowym w postaci 740 Nm przy 1750 obr/min. 

 Raport sugeruje również, że nowy układ łagodnej hybrydy będzie generował około 300 koni mechanicznych w modelu D300 i około 350, odpowiednio dla modelu D350. W porównaniu z V8 nowy zespół napędowy ma oferować umiarkowane zwiększenie wydajności, a także płynniejszy system start-stop. 

Publikacja w Autocarze sugeruje również, że nowe układy napędowe zostaną wprowadzone również w gamie Jaguara, a odświeżone wersje XF i F-Pace będą pierwszymi, które doczekają się zmian. 

Oczekuje się również, że Jaguar Land Rover odejdzie od doładowanego silnika benzynowego V8 o pojemności 5 litrów. W stosunkowo niedalekiej przyszłości, ma go zastąpić 4,4-litrowa jednostka V8 dostarczona przez BMW.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News