Kierowco, uwaga! Policja zbroi się w nowoczesny sprzęt do mierzenia prędkości. Już od tego nie uciekniesz!

Kierowco, uwaga! Policja zbroi się w nowoczesny sprzęt do mierzenia prędkości. Już od tego nie uciekniesz!

Podaj dalej

Nowy policyjny fotoradar może wykrywać kierowców przekraczających prędkość z odległości aż 750 metrów. Nowe radary TruCam II kosztują około 10 000 funtów (49 tys. zł). Co ciekawe, mają zarówno tryb nocny, jak i funkcję automatycznego ustawiania ostrości. Policja zbroi się w nowy sprzęt, a kierowcy muszą mieć się na baczności. 

Ale jak to? Nie ucieknę?

policja-trucam-fotoradar-2

Policja w Wielkiej Brytanii wyposaża się w zupełnie nowy typ radaru. Może on odczytać tablicę rejestracyjną kontrolowanego pojazdu z odległości do 750 metrów. 

Siły policyjne w całej Wielkiej Brytanii potwierdziły, że testują najnowszy TruCam II Speed Enforcement Laser. Każdy z nich kosztuje około 10 000 funtów (49 tys. zł) i jest prawdziwym postrachem kierowców. Urządzenia te działają zarówno w nocy jak i w dzień. 

TruCam II może automatycznie skupić się na zbliżającym się z odległości 750 metrów samochodzie. Dane pojazdu załadowane zostaną do bazy danych, a kierowca otrzyma powiadomienie o naliczeniu mandatu. Oznacza to, że policja nie będzie musiała nawet zatrzymywać przekraczających prędkość kierowców. 

KIEROWCO! SPÓŹNIŁEŚ SIĘ Z WYMIANĄ OPON? SPRAWDŹ NAJLEPSZE OFERTY!

pijany policjant

Policja się zbroi

Za pomocą zintegrowanego lasera TruCam II mierzy czas i odległość między pojazdami. Zawiera aparat cyfrowy, który może gromadzić i przechowywać dowody wideo HD dotyczące przekroczenia prędkości. Samo urządzenie jest w stanie odczytać tablice rejestracyjne z odległości do 1500 metrów. Jednakże, brytyjska policja kalibruje jednak swoje urządzenia do 750 metrów, zgodnie z przepisami i tolerancjami ustalonymi przez rząd Wielkiej Brytanii. 

Pierwsze siły policyjne już zaczęły korzystać z nowoczesnych urządzeń. Policja zgłosiła na Twitterze, że pierwszym kierowcą złapanym z pomocą TruCam II był mężczyzna jadący 60 km/h na ograniczeniu do „50”. 

Zakaz przemieszczania się

TruCam II został zatwierdzony do użytku przez brytyjskie siły policyjne w czerwcu, a obecnie trwa proces jego wdrażania. Poprzednia generacja TruCam używana tylko w ciągu dnia. W Wielkiej Brytanii ten sprzęt używany był od 6 lat.

KIEROWCO! SPÓŹNIŁEŚ SIĘ Z WYMIANĄ OPON? SPRAWDŹ NAJLEPSZE OFERTY!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News