Tankujesz LPG? Niestety, nie mamy dla ciebie dobrych wiadomości! To koniec jeżdżenia "za darmo"

Tankujesz LPG? Niestety, nie mamy dla ciebie dobrych wiadomości! To koniec jeżdżenia "za darmo"

Podaj dalej

Autogaz LPG to wciąż jedno z najbardziej popularnych paliw w Polsce. Kierowcy chętnie montują w swoich silnikach benzynowych instalacje gazowe. Zapewniają one właściwie takie same wrażenia z jazdy, jak na czystej benzynie, a jeździmy o połowę taniej. No właśnie, do czasu! Analitycy rynku paliw zapowiadają ogromne podwyżki cen autogazu. Są jednak pewne sposoby, aby zatankować taniej. SPRAWDŹ TUTAJ! 

Koniec korzyści z LPG?

tankowanie gazu LPG

Benzyna i Diesel drożeją nieustannie od początku roku, ale kierowcy LPG do tej pory zostali oszczędzeni. Autogaz cały czas oscylował w granicach 2,10-2,20 zł/litr. Do takich stawek przyzwyczajani byli wszyscy kierowcy korzystający z gazu. Niestety, wygląda na to, że trzeba pożegnać się z podróżowaniem „za darmoszkę”. 

Jak czytamy na portalu e-petrol, oprócz benzyny i Diesla od nowego tygodnia podrożeje także autogaz. Zmiana na niekorzyść dotyczyć będzie drożejącego w hurcie autogazu. – Przewidywana średnia cena tego paliwa w przyszłym tygodniu wyniesie 2,27-2,35 zł – informuje portal.

Są jednak pewne sposoby, aby zatankować taniej. SPRAWDŹ TUTAJ! 

Oczywiście na ten moment podwyżka o około 20 groszy to dużo, choć wciąż „do zniesienia”. Jeśli jednak trend ten będzie się utrzymywał, wkrótce może okazać się, że instalacja LPG wcale nie jest taka korzystna w porównaniu z benzyną, czy Dieslem. 

Najbardziej ekologiczne

lpg gaz tankowanie

A szkoda, bo przecież autogaz jest najbardziej ekologicznym paliwem ze wszystkich trzech wymienionych powyżej. Co więcej, LPG ostatnio było na świeczniku ze względu na jego dopuszczenie do poruszania się w zielonych strefach. 

Te, jeśli zostaną wprowadzone w Polsce, zakażą poruszania się w wyznaczonym obrębie miejskim samochodom benzynowym i typu Diesel. Według wstępnych projektów LPG ma być dopuszczone do poruszania się w strefach czystego transportu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News