Kierowco, tankowanie dziś jest dużo tańsze. Za te same pieniądze przejedziesz nawet 100 km więcej!

Kierowco, tankowanie dziś jest dużo tańsze. Za te same pieniądze przejedziesz nawet 100 km więcej!

diesel paliwo tankowanie

Podaj dalej

Wakacje kojarzą się nam z licznymi wyjazdami, jednak okropnie drogie paliwo często blokuje nas przed podróżowaniem. Na szczęście stacje benzynowe mają w swoich ofertach liczne promocje, z których kierowcy chętnie korzystają. Sprawdź, jak zatankować to paliwo dużo taniej – TUTAJ. 

Paliwo dużo tańsze

diesel stacja paliwo

Paliwo kosztuje już niemal 6 zł/litr, co jest kwotą dla wielu nie do przyjęcia. Koszt przejechania 100 kilometrów jest o prawie 10 zł wyższy niż przed rokiem, a w okresie wakacyjnym to szczególnie bolesne. 

Na szczęście stacje benzynowe oferują liczne promocje, o których kierowcy często zapominają. W każdy wtorek tygodnia na stacjach Shell możecie zatankować paliwo Shell V-Power 95 w cenie regularnego paliwa. Choć z waszego portfela ubędzie tyle samo pieniędzy, będziecie mieli w baku zdecydowanie lepsze paliwo. 

Jakie daje to korzyści? Przede wszystkim spalanie. Dzięki wyższej zawartości energetycznej paliwa, wasz samochód będzie mniej wysilony. A co za tym idzie, silnik będzie musiał wykonać mniej pracy, aby pokonać tę samą drogę. Spalanie, przy takiej samej jeździe, spadnie nawet o 1-2 l/100 km. Ale to nie wszystko. 

shell-paliwo-benzyna-tania

Korzyści też dla silnika

Korzyści odczuje też wasz silnik – krótko i długoterminowe. Oprócz bardziej żwawego odczucia po naciśnięciu przepustnicy, wasza jednostka będzie też czystsza, a co za tym idzie, wytrzyma dłużej. Biorąc pod uwagę plany Unii Europejskiej i wprowadzenie zakazu sprzedaży samochodów z silnikami spalinowymi, warto o tym myśleć już dziś. 

Kierowcy, którzy mają samochody z silnikiem typu Diesel, też mogą korzystać z promocji. Tyle, że w czwartek. To właśnie w te dni paliwo Shell V-Power Diesel objęte jest dokładnie tą samą promocją. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News