Kierowco, na tych stacjach benzynowych absolutnie nie tankuj! To paliwo zrujnuje ci nie tylko cały dzień

Kierowco, na tych stacjach benzynowych absolutnie nie tankuj! To paliwo zrujnuje ci nie tylko cały dzień

benzyna paliwo on pb

Podaj dalej

Za oknami coraz bardziej wiosenna aura, która sprzyja wycieczkom „mniejszym i większym”. Wraz z ociepleniem temperatury kierowcy coraz chętniej wybiorą się na dłuższe podróże. Tankujecie benzynę lub Diesel? Omijajcie te stacje benzynowe szerokim łukiem! Zrujnują wasz dzień. 

Paliwo droższe niż inne

Benzyna i Diesel osiągają rekordowe wartości na stacjach paliw. W wielu miastach cena za litr wynosi już grubo ponad 5 zł. Kierowcy szukają więc oszczędności jak mogą, a tankowanie na tych stacjach paliw absolutnie temu nie sprzyja. 

Mowa rzecz jasna o stacjach na autostradowych MOP-ach. Paliwo jest tam często o 20/30% droższe niż poza autostradą, a nawet jeśli w trakcie trasy skończy się wam benzyna lub Diesel, łatwo temu zaradzić. 

Wśród kierowców panuje błędne przekonanie, że jeśli zjadą z płatnej autostrady, a potem na nią wrócą, zapłacą więcej. To mit – zapłacicie dokładnie tyle samo. Dlatego też warto zjechać nieco z głównego szlaku i poszukać dużo tańszej stacji benzynowej. 

Pełny bak i jedziemy

Na pełnym baku oszczędzicie w ten sposób nawet do 30-40 zł, co nie jest małym kosztem. Szczególnie, że paliwo i tak jest rekordowo drogie. Warto również zaplanować całą podróż. Jeśli zatankujecie swój samochód do pełna jeszcze przed wyjazdem i dobrze obmyślicie trasę, będziecie mogli w łatwy sposób uniknąć tankowania na autostradzie. 

Ponadto… Może warto zjechać czasami z autostrady, żeby zjeść obiad w miejscu innym niż McDonald? Troszkę pozwiedzać? Polska to przecież piękny kraj, a jadąc cały czas autostradą nie bardzo mamy okazję, aby tego zaznać. 

Planowanie trasy dostępne jest przez popularną aplikację Google Maps. Polecamy!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News