Kiedy wymienić opony na letnie? Jeśli zrobisz to teraz, możesz sporo zaoszczędzić!

Kiedy wymienić opony na letnie? Jeśli zrobisz to teraz, możesz sporo zaoszczędzić!

mercedes-opony

Podaj dalej

Nie tylko kierowcy z utęsknieniem wyczekują pierwszych oznak wiosny, a według prognozy pogody, ta nadejdzie już w najbliższy weekend. Kiedy zatem najlepiej wymienić opony na letnie? Jeśli zrobisz to teraz, możesz sporo zaoszczędzić. Jak to możliwe? SPRAWDŹ TUTAJ! 

Kiedy zmienić opony na letnie?

Tegoroczna zima była wyjątkowo długa, a kierowcy wkrótce zaczną masowo wymieniać opony na letnie. Jak zaoszczędzić nie tylko czas, ale i pieniądze? Warto skorzystać z licznych promocji, które możecie sprawdzić TUTAJ. 

Dlaczego wymiana opon na letnie jest tak ważna? Zimówki, jak sama nazwa wskazuje, przeznaczone są do jazdy zimą i nie chodzi tu bynajmniej o śnieg czy lód. Najważniejszym punktem powinna być tutaj temperatura otoczenia. 

W najbliższy weekend pogoda będzie już iście wiosenna, a temperatury będą wahać się w okolicach 15-16 stopni Celsjusza. To takie wartości, w których wasze opony zimowe narażone będą na bardzo szybkie zużycie, ale nie tylko. 

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Przede wszystkim chodzi tutaj o bezpieczeństwo. Opony zimowe nie będą działały właściwie w tak wysokich temperaturach. Dlatego też warto zmienić ogumienie na czas – aby nie narażać swoich zimówek na zniszczenie, siebie i innych na niebezpieczeństwo, a także uniknąć kolejek u wulkanizatorów. 

Jakie opony letnie wybrać? To pytanie, które polscy kierowcy często bagatelizują, a to duży błąd. Wszak to jedyny element styku naszego samochodu z nawierzchnią. Właściwie dobrane ogumienie pozwoli skrócić drogę hamowania, ale też zmniejszyć spalanie waszych samochodów. Warto zapoznać się z najnowszą technologią – TUTAJ. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News