Kia Sorento po faceliftingu zaprezentowana. 7-osobowy SUV zachwyca najnowszą technologią

Zupełnie nowa, 7-miejscowa KIA Sorento po faceliftingu została zaprezentowana podczas targów LA Auto Show. Duży SUV otrzyma szereg aktualizacji we wnętrzu, a także kilka nowych elementów widocznych już na pierwszy rzut oka. KIA nie zapomniała także o najnowszej technologii, a wszystko to czyni tego dużego SUV-a niezwykle atrakcyjnym produktem dla potencjalnych klientów. 

kia-sorento-2024-po-faceliftingu
Podaj dalej
  • KIA Sorento otrzymała najnowszą technologię we wnętrzu 
  • Duży, 7-osobowy SUV pojawi się w połowie 2024 roku
  • Cena wywoławcza powinna oscylować w okolicach 200 000 złotych

KIA Sorento otrzyma najnowszą technologię we wnętrzu

kia-sorento-2024-po-faceliftingu
fot. KIA

Zapowiedzi KIA Sorento po faceliftingu pojawiały się w sieci już od początku tego roku, jednak teraz możemy pokazać wam oficjalne zdjęcia producenta. Koreańczycy zaprezentowali szerszej publiczności swojego zaktualizowanego, 7-osobowego SUV-a podczas targów LA Auto Show. 

Zmian jest sporo i nie dotyczą tylko wnętrza. Najbardziej rzucają się w oczy oczywiście te na zewnątrz. Nowe pionowe reflektory LED zastąpiły starsze jednostki. Reflektorom towarzyszą także światła do jazdy dziennej w kształcie litery T. To sprawia, że nowy SUV jest zgodny z językiem stylistycznym KIA nawiązującym m. in. do elektrycznego EV9. To jednak nie koniec zmian na zewnątrz – mamy też większą osłonę chłodnicy, zderzak z niewielkimi przeróbkami, czy osłonę podwozia, która spodoba się w szczególności fanom offroadowej jazdy. 

Profil boczny i tył Sorento pozostały w głównej mierze niezmienione. Oprócz przeprofilowanego zderzaka i nowych tylnych świateł LED na próżno szukać w tych obszarach ważniejszych zmian. Te robią jednak największe wrażenie we wnętrzu. 

kia-sorento-2024-po-faceliftingu
fot. KIA

Duży, 7-osobowy SUV pojawi się w połowie 2024 roku 

KIA nie opiera się panującym na rynku trendom i wyposaża swojego dużego SUV-a w ogromny, zakrzywiony panoramiczny wyświetlacz o przekątnej 12,3 cala. Wszystko wskazuje na to, że jest on bliźniaczy do tego stosowanego we wspomnianym już wyżej modelu EV9. Dzięki temu cały projekt i układ deski rozdzielczej jest bardziej minimalistyczny, co powinno spodobać się głównie młodszym klientom. 

Nowy wyświetlacz otrzymał także najnowsze oprogramowanie koreańskiego producenta. Dzięki temu możemy liczyć na bezprzewodowe aktualizacje, czy korzystanie ze smartfona jako z cyfrowego kluczyka. Szczególnie ta ostatnia opcja wydaje się być interesująca. Skoro mamy już w naszych telefonach dowody osobiste, karty kredytowe, to dlaczego by nie również klucze do samochodu? 

kia-sorento-2024-po-faceliftingu
fot. KIA

Cena wywoławcza powinna oscylować w granicach 200 000 złotych 

Pod maską zaktualizowanej KIA Sorento znajdziemy hybrydowy układ napędowy o łącznej mocy 226 KM. W tym względzie nie ma żadnych zmian względem poprzednika, a jednostka spalinowa ma taką samą pojemność 1,6 litra. Dostępna będzie także mocniejsza wersja hybrydy plug-in, generująca 261 KM. 

Bez względu na to, jaki silnik znajdzie się pod maską, samochód wyposażony będzie w napęd na cztery koła i automatyczną skrzynię biegów. Wszystko wskazuje również na to, że opcja z silnikiem wysokoprężnym nie pojawi się w ogóle na rynku brytyjskim. Jeśli chodzi o pozostałe rynki, Diesel powinien trafić tam do sprzedaży. 

kia-sorento-2024-po-faceliftingu
fot. KIA

Zgodnie z pierwszymi informacjami napływającymi do nas po prezentacji, cena podstawowej hybrydy powinna oscylować w granicach 200 000 złotych. Jak za tak dobrze wyposażonego i tak dużego SUV-a wydaje się to być bardzo atrakcyjną ofertą. Ale czy ten SUV osiągnie sukces na polskim (i europejskim) rynku? Czas pokaże. 

Przeczytaj również