Każdy Diesel ma z tym problem! Wystarczy kilka minut dziennie. Twój silnik ci za to podziękuje

Każdy Diesel ma z tym problem! Wystarczy kilka minut dziennie. Twój silnik ci za to podziękuje

Skoda diesel TDI

Podaj dalej

Niezależnie od tego, w jakim kraju mieszkasz, świat, jaki znamy, całkowicie się zmienił. Wielu z nas przeszło na pracę zdalną, zachowujemy dystans społeczny i chronimy otaczające nas osoby. Nie zapomnijmy jednak o tym, aby w tym wszystkim chronić też nasze samochody. Rzadka jazda i mniejsze przebiegi to coś, czego nienawidzi każdy Diesel. Jak sobie z tym poradzić?

Diesel nie lubi stać w miejscu

Pandemia koronawirusa dotknęła wszystkich, ale jeśli kochasz swój samochód, staraj się jeździć nim tak często, jak to tylko możliwe. Oczywiście, nie będziemy jeździć bez celu, jeśli pracujemy zdalnie, bowiem ceny benzyny i paliwa typu Diesel, krótko mówiąc… Nie zachwycają. Można jednak zatankować dużo taniej [SPRAWDŹ]. 

Nie musisz odpalać swojego Diesla codziennie, ale staraj się robić to przynajmniej raz w tygodniu. Niech silnik popracuje w optymalnej temperaturze przynajmniej 30 minut. To najlepsza rzecz, jaką możesz dla niego zrobić. Co jednak, jeśli z jakiegoś powodu nie chcesz bez celu spalać paliwa?

Paliwo zalegające w zbiorniku może zepsuć się, gdy Diesel nie był odpalany przez więcej niż miesiąc. W zbiorniku mogą tworzyć się osady, które uszkodzą istotne części układu paliwowego. 

Olej napędowy jest podatny na zbieranie się wody w zbiorniku z powodu kondensacji. Wszystko to może zamarznąć i uszkodzić przewody paliwowe. Jeśli wiesz, że samochód będzie stał dłużej w miejscu, wlej do baku dodatku do oleju napędowego, który usunie wodę. 

Opony

Kolejną rzeczą, którą powinieneś robić regularnie, to sprawdzanie ciśnienia w oponach. Jeśli samochód stoi w miejscu przez dłuższy czas, opony tracą ciśnienie i mogą zostać trwale uszkodzone. 

Oprócz tego, kontroluj poziom oleju, sprawdzaj, czy nie ma go zbyt mało, lub czy nie jest zabrudzony. Zastanów się też nad tym, aby wymienić go nieco częściej, niż zwykle. Olej, jeśli przez dłuższy czas nie osiąga swojej optymalnej temperatury pracy, może szybciej utracić właściwości smarne. 

Brudas!

Wreszcie, nie zapomnij od czasu do czasu umyć swojego samochodu. Kurz, brud lub ptasie odchody mogą trwale uszkodzić lakier. Dlatego utrzymanie go w czystości powinno być priorytetem. 

JAK ZATANKOWAĆ ZA PÓŁDARMO? SPRAWDŹ!

To trudne i dziwne czasy, ale dbanie o swoją benzynę lub silnik typu Diesel powinno znajdować się na liście naszych codziennych zadań. Zwłaszcza, jeśli chcesz uniknąć kosztownych napraw, lub sprzedać swój samochód za godziwe pieniądze. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News