Jedziesz na Wielkanoc samochodem? Przygotuj się na duży szok na stacjach benzynowych!

Jedziesz na Wielkanoc samochodem? Przygotuj się na duży szok na stacjach benzynowych!

Podaj dalej

Sytuacja pandemiczna w kraju jaka jest, każdy widzi. Wielkanoc mamy spędzać w jak najmniejszym gronie, jednak rząd nie nałożył na kierowców zakazu przemieszczania się. Wielu Polaków z pewnością wyjedzie na święta, jednak mimo braku obostrzeń, należy spodziewać się niemałego szoku na stacjach benzynowych. Paliwo na Wielkanoc będzie wyjątkowo drogie.

TikTok – ciekawa forma rozrywki czy źródło niskiej jakości contentu?

Paliwo droższe niż przed rokiem

paliwo diesel stacja

Praca, rytm dnia codziennego, siedzenie w domu… Wielkanoc to czas, w którym chcemy choć na chwilę odetchnąć od problemów i spotkać się w gronie najbliższej rodziny. Kierowcy będą więc podróżować w najbliższy weekend, jednak muszą przyszykować dodatkowe pieniądze na paliwo. 

Analitycy z firmy BM Refleks wskazują, że benzyna bezołowiowa Pb95 w najbliższy weekend będzie o 27% droższa niż przed rokiem. Za Diesla przyjdzie zapłacić nam o 23% więcej niż w trakcie świąt wielkanocnych 2020, natomiast LPG będzie aż o 41% droższe. 

Paliwo w najbliższy weekend osiągnie rekordowe kwoty. Tak drogo nie było w naszym kraju od bardzo dawna, a „magiczna” granica 5 złotych została już dawno przekroczona. Ile będzie kosztować paliwo „w detalu” w najbliższy weekend?

dystrybutor paliwo silnik diesel

Ceny paliw:

Pb95 – 5,23 zł/litr
Pb98 – 5,54 zł/litr
Diesel – 5,20 zł/litr
LPG – 2,61 zł/litr

W ostatnich dwóch miesiącach paliwo podrożało o ponad 50 groszy na litrze i niestety nic nie wskazuje na to, aby ten trend miał się zmienić w najbliższych tygodniach. Sytuacja pandemiczna w całej Europie wskazuje na to, że popyt na ropę naftową będzie malał, a to niestety nie poprawi cen paliw. 

Spiesz się powolI!

kontrolki w samochodzie

Jeśli jedziecie do rodziny na Wielkanoc, pamiętajcie o tym, aby zachować zdrowy rozsądek na drogach. Spieszcie się powoli, a jeśli ruch będzie intensywny, zachowajcie zimną krew. Lepiej dojechać na miejsce kilkanaście minut później, ale bezpiecznie! Ponadto, spokojniejsza jazda wpłynie pozytywnie na wasze spalanie!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News