Jedyna taka - Skoda ze "szlachetnym" V6 TDI na sprzedaż! Ma niski przebieg i świetny stan. Cena zaskakuje [ZDJĘCIA]

Jedyna taka - Skoda ze "szlachetnym" V6 TDI na sprzedaż! Ma niski przebieg i świetny stan. Cena zaskakuje [ZDJĘCIA]

skoda-superb-v6-tdi-diesel

Podaj dalej

Pierwsza i ostatnia Skoda z silnikiem V6 TDI jest dostępna na sprzedaż. Samochód jest w wyjątkowo dobrej kondycji, ma niski przebieg i kuszącą cenę. Dziś o nowej Skodzie z 6-cylindrowym Dieslem możemy tylko pomarzyć. Ale nie zawsze tak było. 

Skoda z V6 TDI? To nie żart

skoda-superb-v6-tdi-diesel-2

6-cylindrowy Diesel może wydawać się czymś, czego Skoda nigdy nie oferowała. Ale raz w historii tak się stało, a ten konkretny egzemplarz zabiera nas w niesamowitą podróż do przeszłości. 

Jeśli masz prawo jazdy lub samochód od niedawna, na pewno jesteś szczęśliwszym człowiekiem. Ci, którzy posmakowali czasów lat 90 czy początku XXI wieku z łezką w oku rozpamiętują tamte, bezpowrotnie utracone czasy. 

skoda-superb-v6-tdi-diesel-2

Wtedy mogliśmy mieć Alfę Romeo, czy Volkswagena Golfa z silnikiem V6. Dziś? Nie do pomyślenia. Również Skoda brała udział w tej zabawie. 

W ofercie czeskiego producenta pojawił się Superb pierwszej generacji. Choć z dzisiejszego punktu widzenia był to stosunkowo nieudany samochód. Ale, ale – była taka wersja, która rozpala umysły i serca entuzjastów do dziś. Osobista Skoda z silnikiem V6 w Dieslu. Wierzcie lub nie, ale dziś to martwy rodzaj silnika, nawet w mniejszych Mercedesach. 

Szlachetny Diesel

skoda-superb-v6-tdi-diesel-2

Silnik 2.5 TDI V6 z dzisiejszego punktu widzenia jest co prawda nieco archaiczny. Rozwija tylko 163 KM, ale 1.9 TDI w Superbie kończyło się na 130 KM. Nie chodzi tu jednak o osiągi, a o szlachetność. To świetna alternatywa do czterocylindrowych jednostek TDI. 

Samochód z tym napędem i ogólną wysoką specyfikacją nie miał trudnego życia. W ciągu 16 lat przejechał tylko 36 000 km. To jak nic dla Superba, a samochód wciąż wygląda jak nowy. Nawet kultowy parasol ukryty w drzwiach nie był nigdy używany i pozostaje owinięty w oryginalny plastik. Silnik również wygląda jak nowy. 

skoda-superb-v6-tdi-diesel-2

Ten samochód może być twój za bardzo akceptowalne 9900 euro, czyli około 45 000 zł. Samochód stoi w Niemczech i można sprawdzić go pod tym linkiem. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News