Jak połączyć starszego Diesla ze smartfonem? Moduł Bluetooth jest prostszy (i tańszy) niż myślałeś!

Jak połączyć starszego Diesla ze smartfonem? Moduł Bluetooth jest prostszy (i tańszy) niż myślałeś!

Podaj dalej

Wielu kierowców nie wyobraża sobie jazdy samochodem bez systemu Bluetooth. Jego montaż nawet w starszym samochodzie z silnikiem typu Diesel jest wyjątkowo prosty i tańszy, niż mogło ci się wydawać. Chcesz prowadzić rozmowy za pomocą trybu głośnomówiącego i puszczać dowoli ulubioną muzykę? A może robiłeś to już wcześniej, ale masz dość bałaganu związanego z kablami? 

Zagracone wnętrza samochodów kablami to coś, czego nie lubi żaden z kierowców. Jeśli jednym z twoim noworocznych postanowień jest utrzymanie samochodu w czystości, nadszedł czas aby dodać łączność Blutetooth do swojej kabiny. 

Są na to dobre i złe sposoby, podobnie jak droższe i tańsze. Postaramy się poniżej zerknąć na kilka z nich, dzięki którym zamontujecie w swoim samochodzie system Bluetooth bez większych kłopotów. 

Czym jest Bluetooth?

Bluetooth to bezprzewodowa technologia, która umożliwia komunikację dwóch urządzeń bez wtyczek i kabli. Pozwala na łatwe podłączenie telefonu do systemu informacyjno-rozrywkowego samochodu. Dzięki temu będziecie mogli słuchać swoich ulubionych stacji radiowych bezpośrednio z internetu. 

Smartfony łączące się z samochodem mogą synchronizować muzykę, wiadomości tekstowe, mapy, kontakty, aplikacje i wiele, wiele innych. Jak dodać Bluetooth do swojego samochodu?

Nadajnik radiowy Bluetooth

To jedna z najtańszych i najprostszych opcji. Nadajnik radiowy łączy się w parę z telefonem i radiem. Po wybraniu odpowiedniej stacji radiowej w samochodzie, będziesz mógł odbierać dźwięk nadawany z nadajnika, który połączony jest z telefonem. 

Telefon łączy się z odbiornikiem przewodem AUX, więc kabel będzie niezbędny, ale można go łatwo ukryć. Odbiornik jest z kolei zasilany barierami, portem USB samochodu, lub zapalniczką samochodową. 

android-bluetooth-samochod

Odbiornik Bluetooth 

To urządzenie może być używane tylko w nowszych samochodach wyposażonych w porty USB. Telefon łączy się w parę z urządzeniem, które z kolei łączy się z systemem informacyjno-rozrywkowym samochodu za pomocą jednej z dwóch metod. 

Radio 1 DIN 

Jeśli nie zależy ci na jakimkolwiek nowoczesnym ekranie dotykowym, takim jak Apple CarPlay czy Android Auto, radio jednodinowe jest jednym z najlepszych tanich ulepszeń starszego pojazdu. 

Nawet podstawowe radia wyposażone są dziś w systemy Bluetooth, które automatycznie łączą się z telefonem od razu po włączeniu samochodu. Często posiadają także port AUX i mikrofon do rozmów w trybie głośnomówiącym. 

bluetooth-diesel-google-maps

Radio 2 DIN 

Najpiękniejszym i najbardziej zaawansowanym technologicznie sposobem dodania Bluetooth do starszego auta jest podwójna jednostka główna z ekranem dotykowym. Tym sposobem nie tylko dodasz Bluetooth, ale także ogromny cyfrowy ekran dotykowy. Takie rozwiązanie pozwoli nam korzystać z najnowszych udogodnień, takich jak Apple CarPlay, czy Android Auto, nawet w starym samochodzie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News