Jak połączyć starszego Diesla ze smartfonem? Moduł Bluetooth jest prostszy (i tańszy) niż myślałeś!

Jak połączyć starszego Diesla ze smartfonem? Moduł Bluetooth jest prostszy (i tańszy) niż myślałeś!

bluetooth-diesel-google-maps

Podaj dalej

Wielu kierowców nie wyobraża sobie jazdy samochodem bez systemu Bluetooth. Jego montaż nawet w starszym samochodzie z silnikiem typu Diesel jest wyjątkowo prosty i tańszy, niż mogło ci się wydawać. Chcesz prowadzić rozmowy za pomocą trybu głośnomówiącego i puszczać dowoli ulubioną muzykę? A może robiłeś to już wcześniej, ale masz dość bałaganu związanego z kablami? 

Zagracone wnętrza samochodów kablami to coś, czego nie lubi żaden z kierowców. Jeśli jednym z twoim noworocznych postanowień jest utrzymanie samochodu w czystości, nadszedł czas aby dodać łączność Blutetooth do swojej kabiny. 

Są na to dobre i złe sposoby, podobnie jak droższe i tańsze. Postaramy się poniżej zerknąć na kilka z nich, dzięki którym zamontujecie w swoim samochodzie system Bluetooth bez większych kłopotów. 

Czym jest Bluetooth?

Bluetooth to bezprzewodowa technologia, która umożliwia komunikację dwóch urządzeń bez wtyczek i kabli. Pozwala na łatwe podłączenie telefonu do systemu informacyjno-rozrywkowego samochodu. Dzięki temu będziecie mogli słuchać swoich ulubionych stacji radiowych bezpośrednio z internetu. 

Smartfony łączące się z samochodem mogą synchronizować muzykę, wiadomości tekstowe, mapy, kontakty, aplikacje i wiele, wiele innych. Jak dodać Bluetooth do swojego samochodu?

Nadajnik radiowy Bluetooth

To jedna z najtańszych i najprostszych opcji. Nadajnik radiowy łączy się w parę z telefonem i radiem. Po wybraniu odpowiedniej stacji radiowej w samochodzie, będziesz mógł odbierać dźwięk nadawany z nadajnika, który połączony jest z telefonem. 

Telefon łączy się z odbiornikiem przewodem AUX, więc kabel będzie niezbędny, ale można go łatwo ukryć. Odbiornik jest z kolei zasilany barierami, portem USB samochodu, lub zapalniczką samochodową. 

Odbiornik Bluetooth 

To urządzenie może być używane tylko w nowszych samochodach wyposażonych w porty USB. Telefon łączy się w parę z urządzeniem, które z kolei łączy się z systemem informacyjno-rozrywkowym samochodu za pomocą jednej z dwóch metod. 

Radio 1 DIN 

Jeśli nie zależy ci na jakimkolwiek nowoczesnym ekranie dotykowym, takim jak Apple CarPlay czy Android Auto, radio jednodinowe jest jednym z najlepszych tanich ulepszeń starszego pojazdu. 

Nawet podstawowe radia wyposażone są dziś w systemy Bluetooth, które automatycznie łączą się z telefonem od razu po włączeniu samochodu. Często posiadają także port AUX i mikrofon do rozmów w trybie głośnomówiącym. 

bluetooth-diesel-google-maps

Radio 2 DIN 

Najpiękniejszym i najbardziej zaawansowanym technologicznie sposobem dodania Bluetooth do starszego auta jest podwójna jednostka główna z ekranem dotykowym. Tym sposobem nie tylko dodasz Bluetooth, ale także ogromny cyfrowy ekran dotykowy. Takie rozwiązanie pozwoli nam korzystać z najnowszych udogodnień, takich jak Apple CarPlay, czy Android Auto, nawet w starym samochodzie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News