SZOK! Ile kosztuje wymiana oleju w Bugatti Veyronie? Już nigdy nie będziesz narzekać na swoje koszty!

SZOK! Ile kosztuje wymiana oleju w Bugatti Veyronie? Już nigdy nie będziesz narzekać na swoje koszty!

bugatti_veyron_wymiana_oleju

Podaj dalej

Wymiana oleju to obowiązek każdego kierowcy, o którym nie wolno zapomnieć. W naszych „normalnych” samochodach wiąże się on z kosztem około 200-300 złotych. A jak wygląda sprawa w przypadku supersamochodów marzeń? Pewien YouTuber podzielił się nagraniem z wymiany oleju w Bugatti Veyron. Koszt? Kosmiczny!

Wymiana oleju – tyle co nowy samochód

bugatti_veyron_wymiana_oleju

Przeciętny sedan czy kombi, którymi poruszamy się na codzień, potrzebuje wymiany oleju mniej więcej co 12-15 tysięcy kilometrów. Nie stanowi to jednak większego problemu, bowiem koszt takiej operacji wynosi mniej więcej tyle samo, co zatankowanie pełnego baku paliwa. 

Problem pojawia się jednak, gdy zaczniemy mówić o sportowych samochodach. Nawet „zwykłe” Porsche Boxster może być w tym temacie irytujące, bowiem koszt wymiany oleju w takim samochodzie to około 1000 złotych. A ile trzeba zapłacić za tą samą operację w wartym 3 miliony dolarów Bugatti Veyron?

KIEROWCO! SPÓŹNIŁEŚ SIĘ Z WYMIANĄ OPON? SPRAWDŹ NAJLEPSZE OFERTY! 

31-letni właściciel Royalty Exotic Cars podzielił się nagraniem z wymiany oleju, którą postanowił przeprowadzić na własną rękę. Okazuje się bowiem, że wymiana oleju w Bugatti Veyron wiąże się z kosztem… 21 000 dolarów (77 000 zł)! 

bugatti_veyron_wymiana_oleju-2

Bugatti nie jest tanie…

Wymiana oleju w Bugatti nie jest prostym procesem, czego mogliście się oczywiście spodziewać. Nie ma jednego korka spustowego, ale… 16. Wszystko za sprawą systemu olejowanie na sucho. Olej 60W jest gęsty i trudny do spuszczenia. 

Filtry powietrza, które wymagają wymiany wraz z olejem, nie są łatwe do zdjęcia. Aby tego dokonać, trzeba usunąć kilka dużych elementów pięknego nadwozia Bugatti. Opony, okładziny tylnych błotników i tylny zderzak – wszystko to trzeba zdjąć, aby dostać się do niezbędnych elementów. 

Royalty Exotic Cars, do którego należy to Bugatti, swój biznes rozpoczynało od… handlu skuterami elektrycznymi. Obecnie firma znajdująca się w Las Vegas jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych na świecie wypożyczalni supersamochodów. Wypożyczenie McLarena 720S na cztery godziny wiąże się przykładowo z kosztem 800 dolarów (3 000 zł). 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News