Hyundai pokazał nowy rodzinny samochód za 56 tys. zł. Ma dobre wyposażenie i spala tylko 6l/100 km [ZDJĘCIA]

Hyundai pokazał nowy rodzinny samochód za 56 tys. zł. Ma dobre wyposażenie i spala tylko 6l/100 km [ZDJĘCIA]

hyundai-verna-nowy-sedan-za-56-tys-zl

Podaj dalej

Ten nowy rodzinny Hyundai to bezpośredni następca popularnego niegdyś w Polsce modelu Accent. Jest najlepszym dowodem na to, że nowe samochody wciąż mogą być atrakcyjne. I to zarówno pod względem ceny, jak i tego, co oferują swoim potencjalnym nabywcom. Ten samochód będzie sprzedażowym hitem – ma dobre wyposażenie i przyzwoity silnik pod maską. Nic tylko brać… 

Nowy oszczędny Hyundai za śmiesznie niskie pieniądze

hyundai-verna-nowy-sedan-za-56-tys-zl
fot. Hyundai

Producenci w Europie mają mnóstwo wymówek, dlaczego ich samochody muszą być tak drogie. I choć oczywiście część z nich jest prawdą, jak np. unijne normy, wymuszające setki niepotrzebnych nikomu asystentów bezpieczeństwa, czy urządzenia ograniczające emisje spalin. Tak Hyundai pokazuje, że wciąż można oferować duże, rodzinne i atrakcyjne samochody za korzystne pieniądze. 

Hyundai Verna to odpowiednik sprzedawanego w naszym kraju Accenta. Sedan mierzy sobie 4,5 metra i ma silnik o mocy 115 KM. Niestety, jako taki, po prostu nie będzie dostępny w Europie. Na Starym Kontynencie nie da się sprzedawać samochodów w takiej cenie, a wystarczy udać się do Indii, gdzie samochody wciąż są niewiarygodnie tanie. 

hyundai-verna-nowy-sedan-za-56-tys-zl
fot. Hyundai

Koreańczycy zaprezentowali właśnie szóstą generację modelu Verna, znanego na innych rynkach jako Accent. Swego czasu samochód był ten sprzedawany również w Polsce za grubo poniżej 50 000 zł. W 2010 roku Hyundai zakończył jednak jego sprzedaż w całej Europie. 

U nas możemy kupić za to… i10

Dziś jednak wielu z nas marzyłoby o takim modelu dostępnym na polskim rynku. Szósta generacja modelu ma bowiem ciekawy design, choć oczywiście nie każdemu przypadnie do gustu. Na to jednak jest bardzo dobry lek w postaci ceny – która rozpoczyna się od 56 000 zł. Za takie pieniądze u nas możemy kupić najmniejszego hatchbacka i10. Z 67 koniami mechanicznymi pod maską. 

hyundai-verna-nowy-sedan-za-56-tys-zl
fot. Hyundai

W Indiach za dokładnie tę samą kwotę otrzymujemy jednak zupełnie inny produkt. W porównaniu z poprzednią generacją samochód jest dłuższy o 152 mm i szerszy o 25 mm. Sedan przewyższa więc długością nawet Hyundaia i30 Fastback. 

Mocna i oszczędna benzyna pod maską

Hyundai wyposażył swojego sedana w silnik benzynowy o pojemności 1.5. Do sprzedaży trafi wersja bez turbodoładowania o mocy 115 KM, a także taka z turbiną, rozwijająca już 160 KM. W obu przypadkach do wyboru będzie manualna lub automatyczna skrzynia biegów. Droższy silnik będzie kosztował 77 000 zł, co wciąż jest ceną wyjątkowo niską. Kolejną przynętą jest spalanie, które według producenta nie powinno przekraczać 6 l/100 km. 

hyundai-verna-nowy-sedan-za-56-tys-zl
fot. Hyundai

Nowy samochód dostępny będzie w czterech poziomach wyposażenia, które obejmują m. in. skórzaną tapicerkę, podgrzewane i wentylowane fotele, czy obszerną listę asystentów. Jest to zatem w pełni nowoczesny, bezpieczny samochód, dobrze wyposażony i z przyzwoitymi silnikami. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News