Honda opublikowała zdjęcia zupełnie nowego Civica. Zmiany mają spowodować duży wzrost sprzedaży

Honda opublikowała zdjęcia zupełnie nowego Civica na rok modelowy 2025. Samochód otrzyma nowe układy napędowe, ale Japończycy planują wprowadzić na rynek zupełnie nowe pojazdy hybrydowe, elektryczne i… napędzane wodorem. Zapowiada się pracowity rok dla japońskiej firmy – czego możemy spodziewać się w nadchodzących miesiącach?

2025-Honda-Civic-Hybrid-2-1536x1152
Podaj dalej

Honda wprowadza lifting nowego Civica

2025-Honda-Civic-Hybrid-2-1536x1152
fot. Honda

Honda zaprezentowała pierwsze zdjęcia nowego Civica, który w Stanach Zjednoczonych po raz pierwszy dostępny będzie także z hybrydą. Ten rok zapowiada się pracowicie jednak nie tylko ze względu na gruntowny lifting Civica. Producent planuje wprowadzić serię nowych produktów i nowe opcje układów napędowych. 

Japończycy przewidują, że po wejściu do sprzedaży hybryda Civic będzie stanowić około 40% całej sprzedaży marki. Choć Honda nie ujawniła wszystkich szczegółów nowego układu napędowego, potwierdziła, że podobnie jak hybrydy Accord i CR-V, a także europejski Civic e:HEV, nowy model otrzyma 2-litrowy, czterocylindrowy silnik pracujący w cykli Atkinsona. Będzie on połączony z dwusilnikowym układem hybrydowym. 

Oprócz tych informacji otrzymaliśmy także dobry pogląd na to, jak będzie wyglądać nowy Civic w roku modelowym 2025. Odświeżony samochód otrzyma zaktualizowane i ulepszone funkcje. Co więcej, rozpocznie także sprzedaż w pełni elektrycznego SUV-a Prologue. 

Będzie też wodorowy SUV

2025-Honda-Civic-Hybrid-2-1536x1152
fot. Honda

Japończycy chcą skupić się przede wszystkim na stanach takich jak Kalifornia, Teksas, czy Floryda. Tam popyt na pojazdy elektryczne i hybrydowe jest bowiem największy w całych Stanach Zjednoczonych. Marka planuje także prezentację kolejnego pojazdu o zerowej emisji spalin – wodorowego CR-V FCEV. Honda oświadczyła, że będzie to pierwszy pojazd produkcyjny w Ameryce Północnej łączący funkcję plug-in z technologią ogniw paliwowych.

Amerykańska Honda ma nadzieję, że te aktualizacje w portfolio przyciągną wiele uwagi i przewiduje, że sprzedaż w tym roku wzrośnie o 10-15 procent. Nowe opcje układu napędowego pomogą również producentowi zbliżyć się do celu. A tym niezmiennie jest osiągnięcie zerowej emisji spalin jeszcze do roku 2040. 

Mamadou Diallo, starszy wiceprezes ds. sprzedaży amerykańskiej Hondy:W tym roku w dalszym ciągu będziemy czerpać korzyści z modeli hybrydowych i lekkich ciężarówek. Rozpoczniemy sprzedaż naszych pierwszych masowych modeli BEV. Wraz z ciągłymi inwestycjami w nasze produkty spalinowe, spodziewamy się wzrostu rocznej sprzedaży zarówno Hondy jak i Acury w 2024 roku. 

Przeczytaj również