Google Maps ma jedną funkcję, o której nie wiedziałeś. Kierowco, będziesz używać jej codziennie!

Google Maps ma jedną funkcję, o której nie wiedziałeś. Kierowco, będziesz używać jej codziennie!

Podaj dalej

Google Maps to wciąż aplikacja nawigacyjna numer 1, także wśród kierowców. Niewielu z nas zna jednak funkcję udostępniania lokalizacji, która kryje w sobie dużo więcej, niż mogłoby się wydawać. Jeśli jeszcze z niej nie korzystasz, na pewno zaczniesz. 

Google Maps jakiego nie znałeś

google maps

Oprócz prowadzenia nas w ruchu miejskim, czy wyznaczania mniej uczęszczanych dróg, Google Maps ma jeszcze wiele innych funkcji. Jeśli często jeździsz samochodem, z pewnością będziesz chciał poznać funkcję udostępniania lokalizacji. 

To opcja dostępna dla wszystkich użytkowników Google Maps, o ile nie przebywasz w kraju lub obszarze geograficznym, gdzie udostępnianie lokalizacji nie jest możliwe. Możesz być też za młody, aby ją aktywować, jeśli zablokują ci ją rodzice. Ale to sytuacje skrajne – w Polsce działa i można z niej śmiało korzystać. 

Dlaczego to takie przydatne? Gdy jedziemy do pracy, albo znajomych czy rodziny, ciągle otrzymujemy pytania: – Za ile będziesz? Ile wam jeszcze zostało? Google Maps odpowie za was. 

Nie musisz mieć konta Google

google maps telefon

Aplikacja umożliwia udostępnianie swojej pozycji ze smartfonów zarówno użytkownikom, którzy mają konto Google (powiązany adres gmail) jak i za pośrednictwem linku wysłanego SMS-em, mailem lub inną aplikacją do komunikacji. 

Aby to zrobić, wystarczy że otworzysz swoją aplikację, zalogujesz się i klikniesz na swoje zdjęcie profilowe po prawej stronie. W odpowiednim oknie należy wybrać „Udostępnianie lokalizacji” i postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na kolejnych ekranach. 

Możemy tam wybrać nie tylko komu ma być udostępniana nasza lokalizacja, ale też w jakich przedziałach czasowych. Aby wyświetlić pozycję osoby, która się do nas zbliża, należy wejść w udostępnianie lokalizacji i dotknąć profilu osoby, którą chcemy obserwować. 

blokowanie-lewego-pasa-2

Do pracy i na wakacje

Równie przydatne podczas podróży, czy nawet codziennych dojazdów do pracy, jest udostępnianie szacowanego czasu przyjazdu. Po uruchomieniu nawigacji w Google Maps, przesuwając palcem z dołu, wystarczy dotknąć udostępnij lokalizację. W ten sposób Google Maps umożliwi wybranym kontaktom śledzenie ich pozycji, a tym samym szacowanego przybycia do celu. 

W razie potrzeby możesz zatrzymać udostępnianie, podążając tą samą wskazaną wyżej drogą. Co ciekawe, opcję możemy wybrać również podczas podróży transportem publicznym. Wystarczy wybrać odpowiednią opcję nawigacji. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News