Główny rywal Google Maps zyskał nową, ważną funkcję. Kierowco, czas na przesiadkę!

Główny rywal Google Maps zyskał nową, ważną funkcję. Kierowco, czas na przesiadkę!

Podaj dalej

Główny rywal Google Maps, aplikacja nawigacyjna Waze, otrzymała właśnie bardzo ważną aktualizację. Część kierowców z pewnością będzie chciała przesiąść się na nią właśnie ze względu na nową funkcję. Nawigacja będzie bowiem w stanie odtwarzać audiobooki lub podcasty w trakcie prowadzenia do celu. 

Google Maps straci część użytkowników

waze

Każdy kierowca na swój sposób umila sobie podróż do pracy, czy na długi weekend. Jedni lubią słuchać tradycyjnego radia, inni albumów muzycznych, a jeszcze inni słuchają audiobooków czy podcastów. Ta ostatnia grupa będzie chciała przesiąść się z Google Maps. 

Waze to aplikacja korzystająca z map Google Maps, więc pod tym kątem nic nie stracimy. Nowa funkcja oparta na współpracy Waze i Audible pozwoli natomiast słuchać podcastów i audiobooków podczas prowadzenia do celu. Nie trzeba będzie w tym celu przełączać się z jednej aplikacji na drugą, co stanowczo ułatwi korzystanie z tej funkcji. 

Aplikacja Waze oraz usługa audiobooków i podcastów – Amazon Audible – ogłosiły niedawno nawiązanie ważnej współpracy. Wszystko przygotowane jest z myślą o kierowcach, którzy chcą być prowadzeni do celu z „rozrywką” podczas jazdy samochodem. 

google maps telefon

Waze i Audible wspólnie dla kierowców

To integracja, która pozwala korzystać z obu usług, na obu aplikacjach. Waze otrzyma dostęp do Audible i odwrotnie. Masz Androida czy iPhone’a? Nie ma znaczenia, aktualizacja przygotowana jest dla wszystkich użytkowników. 

To z pewnością duży cios dla Google Maps, który może w ten sposób stracić część użytkowników. Słuchanie podcastów i audiobooków dzięki nowej funkcjonalności będzie znacznie prostsze, a połączenie dwóch usług następuje za pośrednictwem jednego przycisku. 

Wystarczy na głównym ekranie Audible włączyć opcję „łączenia”, lub w ustawieniach Waze przejść do sekcji „odtwarzacz audio”. Tam będziemy mogli dostosować integrację, wybierając, czy chcemy wyświetlać na mapie tylko część informacji, a może następny utwór/audiobook z listy.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News