Fiat pokazał zupełnie nowego, sportowego SUV-a. Wygląda jak BMW X4 i kosztuje śmieszne pieniądze [ZDJĘCIA]

Fiat pokazał zupełnie nowego, sportowego SUV-a. Wygląda jak BMW X4 i kosztuje śmieszne pieniądze [ZDJĘCIA]

fiat-fastback-nowy-suv

Podaj dalej

Nie wszyscy europejscy klienci kupujący Volkswagena Taigo mogą wiedzieć, że SUV ten został opracowany w Brazylii. Południowoamerykański kraj może mieć teraz kolejny pojazd na eksport do Europy i inne rynki: to Fiat Fastback. Włosi opublikowali właśnie pierwsze oficjalne zdjęcia swojego SUV-a. 

Nowy Fiat podbije rynek

fiat-fastback-nowy-suv

Podczas gdy wspomniany wyżej Volkswagen bazuje na Polo, Fiat Fastback wywodzi się od brazylijskiego Argo, hatchbacka z segmentu B o rozstawie osi 2,52 m. Niektórzy określają go jako wersję coupé Fiata Pulse, co jest trochę niesprawiedliwe. Fastback ma unikalny przód i zupełnie inny wygląd, przypominający BMW X4. 

Samochód powinien trafić do pierwszych brazylijskich klientów we wrześniu lub październiku, ale ma sprzedawać się lepiej niż konkurent Volkswagena. Jak dotąd, brazylijska prasa przewiduje, że pod maskę trafi tylko litrowy, turbodoładowany silnik o mocy 130 KM. Mocniejsza wersja z 1,3-litrowym silnikiem o mocy 185 KM otrzyma odznakę Abartha. 

PILNE: Rząd zapowiedział 500 zł dla korzystających z LPG! „Pakiet pomocowy jest gotowy do wdrożenia”

Wydane do tej pory zdjęcia sprawiają wrażenie, że samochód jest większy niż naprawdę. Trzeba jednak zerknąć na koła, które wydają się stosunkowo małe jak na nadwozie Fastbacka. Wygląda na to, że Fiat zrobił zdjęcia studyjne i próbował wstawić samochód w sielankowy krajobraz za pomocą Photoshopa. 

fiat-fastback-nowy-suv

Nowy SUV wygląda aż za dobrze!

Albo faceci od obróbki zdjęć przesadzili, starając się, aby SUV wyglądał dobrze na dwóch ujawnionych do tej pory zdjęciach. Choć mogą to być również rendery. Tak czy inaczej, Fastback wygląda naprawdę dobrze i z pewnością będzie sprzedażowym hitem. 

Choć Volkswagen Taigo/Nivus nie otrzymał biletu do Europy, Fiat może chcieć rozpocząć sprzedaż na Starym Kontynencie. Do tej pory włoski producent nie potwierdził jednak, na jakich rynkach pojawi się nowy SUV. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News