Fiat od 26 listopada uruchamia promocję jak w Biedronce. To będzie hit - nowy samochód kupimy za grosze!

Tego typu promocje zazwyczaj widujemy w sklepach jak Biedronka, czy Lidl – w branży motoryzacyjnej jeszcze nie mieliśmy z czymś takim do czynienia. Fiat jest jednak tak zdesperowany, że będzie oferował w promocji ten sam drugi samochód za 50% ceny. Pytanie, czy ma to w ogóle jakikolwiek sens?

Fiat logo
Podaj dalej

Fiat jak Biedronka

fiat-500-promocja-jak-w-biedronce

Akcje promocyjne typu „bierzesz jeden, drugi za 50% ceny” są nam świetnie znane. Chwyty marketingowe najczęściej dotyczą jednak jedzenia, odzieży, w skrajnych przypadkach elektroniki. Fiat zamierza jednak spróbować swoich sił w tego typu akcji. 

Włoski producent od lat jest jednym z największych graczy w Europie i wcale nie musisz być bardzo stary, aby pamiętać te czasy. W 1990 roku Fiat sprzedał na Starym Kontynencie ponad 1,3 miliona aut, a w 1997 i 1998 był bardzo blisko tej liczby. Udział w rynku włoskiego producenta wynosił około 10%, co oznacza, że co dziesiąty sprzedany w Europie samochód był Fiatem. 

fiat-500-promocja-jak-w-biedronce

W ubiegłym roku Włosi sprzedali w Europie tylko 475 041 aut. Nic nie wskazuje na to, aby ten rok miał być dla nich lepszy. Powody są dosyć oczywiste – brakuje im ciekawych produktów. Takie hity jak Punto nie są już w sprzedaży, a to co pozostało w ofercie, wydaje się być mocno przestarzałe. 

Model 500 Hybrid dla ciebie i kolegi

Najlepiej sprzedającym się modelem jest kultowa „500-ka”. Fiat nie gardzi żadnymi chwytami, aby poprawić te liczby. Na rynku holenderskim od najbliższego piątku rozpocznie się nietypowa promocja – kup jednego Fiata, a drugiego otrzymasz za 50% ceny. 

fiat-500-promocja-jak-w-biedronce

Jaki sens ma taka promocja w przypadku kupna samochodu? Jeśli kupujemy jedne chipsy, drugie możemy schować do szafy i wyjąć wtedy, kiedy przyjdzie nam na nie ochota. Takie promocje mają też sens w przypadku bielizny, czy nawet telefonów komórkowych. Ale dwa samochody na raz? 

Akcja rusza w ten piątek

Fiat otwiera promocję w piątek o godzinie 9:00 i każdy, kto przyjdzie do oficjalnego dealera włoskiego producenta będzie mógł zamówić jednocześnie dwa Fiaty 500 Hybrid. W czasach, gdy większość producentów nie ma nic do sprzedania, a ludzie płacą więcej za normalny samochód, byle by tylko go dostać, może wydawać się to ciekawą inicjatywą. Może dwójka znajomych zgodzi się na zakup takiego samego samochodu? Wtedy będą mogli podzielić 50% rabat i i tak kupić auto w bardzo dobrej cenie. A może warto będzie po prostu drugi egzemplarz sprzedać? 

Cena tego samochodu w Holandii rozpoczyna się od 16 050 euro, czyli około 75 000 zł. Uwzględniając rabat, możemy kupić więc dwa samochody za nieco ponad 110 000 zł. 

Przeczytaj również