Fiat 126 FSM - "Maluch" w idealnym stanie na sprzedaż. Ma 46 tys. km przebiegu i śmiesznie niską cenę [ZDJĘCIA]

Takie perełki w ogłoszeniach nie znajdują się codziennie. Fiat 126 FSM – popularny „Maluch” – w idealnym stanie i z niskim przebiegiem pojawił się na sprzedaż. Samochód wyprodukowany w 1985 roku w tyskiej fabryce Fiata to prawdziwa okazja. Nie tylko dla fanów – można na nim sporo zarobić. 

Fiat 126 FSM – „Maluch” w idealnym stanie na sprzedaż. Ma 46 tys. km przebiegu i śmiesznie niską cenę [ZDJĘCIA]
Podaj dalej

Fiat 126 FSM – na sprzedaż kawał polskiej historii

fiat-126-fsm-maluch-na-sprzedaz

Fiat zanim przeniósł produkcję „Malucha” do Polski nie cieszył się zbyt dobrą reputacją. Samochód ponoć mógł rozpaść się po pierwszym myciu, natomiast auta wyprodukowane w Polsce były już bardziej odporne. Samochód miał dodatkową warstwę podkładową pod lakierem, dzięki czemu korozja nie była tak wielkim problem. 

„Maluch” był w Polsce tak kochany, że jego przydomek został nawet wybity na tylnej klapie samochodu w 1997 roku. Fiat wyprodukował 4,5 miliona egzemplarzy tego modelu, z czego aż 3,3 miliony wyjechały z Polski. 

fiat-126-fsm-maluch-na-sprzedaz

Samochód miał też wersję chłodzoną wodą, która nazywała się 126 BIS i miała silnik o pojemności 704 cm3. Ten konkretny egzemplarz ma pod maską dwucylindrowy silnik chłodzony powietrzem o pojemności 652 cm3. Moc wynosi 23 KM przy 4800 obr/min. 

Banalnie prosty silnik i świetne „wyposażenie”

fiat-126-fsm-maluch-na-sprzedaz

Fiat jest niezwykle prostą maszyną – ma dwa korki, miskę pełną oleju, bez pompy wody, czy wężyków płynu chłodzącego. Dopiero od połowy lat 80. pojawił się elektroniczny zapłon i alternator. 

„Maluch” da nam przede wszystkim poczucie powrotu do podstaw motoryzacji, charakteru i zabawy. Oczywiście, nie ma mowy o wyprzedzeniu na drodze kogokolwiek, ale przy silniku i napędzie na tył, samochodzie tak małym, będziesz czuł się tak, jakbyś brał udział w najszybszym wyścigu świata, jadąc 30 km/h. 

fiat-126-fsm-maluch-na-sprzedaz

Fiat 126 FSM – link do aukcji

Ten konkretny egzemplarz jest naprawdę dobrze wyposażony. Ma materiałowe siedzenia, tylne światła przeciwmgłowe, światła cofania i podgrzewaną tylną szybę. Ma też nowszą, pokrytą gumą deskę rozdzielczą, tylne pasy bezpieczeństwa i głośniki na tylnej półce. 

Co więcej, samochód wygląda na naprawdę świetnie zachowany. Na liczniku ma zaledwie 49 tysięcy kilometrów, a w drzwiach znajdziemy instrukcję. Fiat wystawiony jest obecnie za 7 495 funtów, czyli około 41 tysięcy złotych. Za tak świetnie zachowany kawałek polskiej historii motoryzacyjnej, to wręcz śmiesznie niska kwota. 

fiat-126-fsm-maluch-na-sprzedaz

Przeczytaj również