Ferrari F40 na które cię stać - kosztuje zaledwie 120 tys. złotych. Najbardziej ucieszą się ci bez prawa jazdy [ZDJĘCIA]

Ferrari F40 na które cię stać - kosztuje zaledwie 120 tys. złotych. Najbardziej ucieszą się ci bez prawa jazdy [ZDJĘCIA]

F-Racer-Junior-8

Podaj dalej

Ferrari F40 to samochód kultowy z bardzo wielu powodów. To z kolei oznacza, że jest inspiracją dla niezliczonej liczby replik i zabawek. Tu mamy do czynienia z kombinacją tych dwóch. Można nim jeździć jak repliką, ale jest przede wszystkim przeznaczony dla dzieci do zabawy. I może kosztować więcej niż twój samochód. 

Ferrari zabawka

F-Racer-Junior-8

Ferrari trafi na sprzedaż 19 sierpnia na imprezie RM Sotheby w Monterey. F-Racer Junior, bo tak się nazywa, to gokart w skali 1/3 o dość ekstrawaganckich proporcjach. Z zewnątrz jest wiernym, choć nie idealnym odwzorowaniem pełnowymiarowego Ferrari. Samochód jest nawet wyposażony w zdejmowany hardtop do jazdy po torze kartingowym. 

Wszystkie elementy klasycznej stylizacji F40 są tutaj wyraźnie widoczne. Kanały NACA na masce i tylnych błotnikach wraz z szufelkami z boku nadwozia również są prawidłowe. Obecne są nawet małe akcenty, takie jak skrzela w tylnym panelu ćwiartki i przezroczysta kratka z tyłu. Jest jednak kilka miejsc, w których twórca popełnił błędy. 

F-Racer-Junior-8

Wydech nie ma odpowiedniego kształtu, co moglibyśmy wybaczyć, gdyby został zaprojektowany w ten sposób dla jakiejś funkcjonalności, ale tak nie jest. Dodatkowo, reflektory są tylko w większości poprawne, ale ogólnie rzecz biorąc, przedni koniec może wymagać kilku nacięć i zakładek, aby być bardziej dokładnym.

Niska prędkość i wysoka cena

F-Racer-Junior-8

Kabina jest nie tylko wyposażona w odpowiednie pasy bezpieczeństwa, ale również podwozie i układ napędowy są gotowe do osiągów wielkości kufla. Pod tylną klapą znajdziesz silnik o pojemności 270 cm3, który zgodnie z opisem może rozpędzić się do 64 km/h. Mały gokart ma również całkowicie niezależne zawieszenie. 

Oczywiście, jeśli zamierzasz dać ten mały samochód swoim dzieciom, prawdopodobnie będziesz musiał liczyć się z kosztami od 30 000 do 40 000 USD za ten przywilej.

F-Racer-Junior-8

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News