F1: Williams Racing z niesamowitą akcją dla kibiców. Możesz wybrać malowanie na 3 wyścigi sezonu

Zespół F1 Williams Racing będzie występował w tym roku w trzech wyścigach w specjalnym malowaniu w barwach sponsora Gulf. Będą one widoczne na samochodach w Singapurze, Japonii i Katarze. Niebiesko-pomarańczowe barwy Gulf są jednymi z najbardziej kultowych w sporcie motorowym. A gdy firma naftowa współpracuje z jakimś zespołem, fani zawsze domagają się nowych wersji słynnego malowania. 

f1-williams-racing-gulf
Podaj dalej

Nietypowa akcja Williams Racing

f1-williams-racing-gulf

W zeszłym roku firma Gulf opuściła McLarena i rozpoczęła współpracę z Williams Racing. Zespół F1 ogłosił już, że wprowadzi specjalne malowania w barwach Gulf na wyścigi w Singapurze, Japonii i Katarze. Ale jest też pewien haczyk: to fani mogą zadecydować, który projekt trafi na samochód. 

O zwycięstwo rywalizują cztery projekty. Każdy z nich ma reprezentować inny aspekt sportów motorowych. Pierwsza tura głosowania jest już otwarta i obejmuje malowania Bolder Than Bold oraz Contemporary. Druga tura głosowania rozpocznie się 5 czerwca i rozegra się między projektami Visionary oraz Heritage. Następnie zwycięzcy tych dwóch rund zmierzą się w ostatecznym głosowaniu 12 czerwca.

 

Po zakończeniu głosowania zwycięski projekt zostanie zaprezentowany na samochodzie pokazowym podczas Festiwalu Prędkości w Goodwood. Aby fani mogli je zobaczyć z bliska. Osobiście uwielbiamy dobre, niepowtarzalne malowania. Zwłaszcza gdy jest to Gulf, a jeszcze lepiej jest wiedzieć, że fani mogą mieć coś do powiedzenia w sprawie ostatecznego projektu.

Fani w centrum uwagi

Wydaje się, że szef Williams, James Vowles, ma podobne zdanie. „Nasi fani mają możliwość stworzenia historii sportów motorowych, podejmując decyzję w sprawie malowania, ożywiając to partnerstwo. Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć zwycięski projekt i zobaczyć, jak fani Williams Racing dopingują zespół”.

Mike Jones, dyrektor generalny Gulf Oil: „Ten projekt polega na zapewnieniu fanom kontroli i umieszczeniu ich w centrum naszej współpracy z Williams Racing. Jesteśmy głęboko przekonani, że każdy motyw i malowanie będą bardzo dobrze pasować. I nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, który z nich wybiorą fani. Mamy nadzieję, że zarówno fani Gulf, jak i Williams Racing pokochają to głosowanie i będą podekscytowani swoją rolą w wyborze najnowszych barw Gulf”.

Przeczytaj również