F1: Mercedes zaprezentował nowe malowanie. Mistrzowska ekipa wysyła jasną wiadomość

F1: Mercedes zaprezentował nowe malowanie. Mistrzowska ekipa wysyła jasną wiadomość

Podaj dalej

Mercedes zaprezentował nowe, czarne barwy na sezon Formuły 1 2020. Mistrzowski zespół tym samym wysyła światu jasną wiadomość, że nie popiera rasizmu i bierze udział w nowej kampanii na rzecz jego zwalczania. 

Przygotowania do rozpoczęcia sezonu F1

Mercedes W11 czarne malowanie

Obecni mistrzowie świata zaprezentowali w poniedziałek nowy wygląd bolidu Mercedes W11. Wydarzenie to ma miejsce w weekend przed rozpoczęciem 1. rundy sezonu w Austrii na Red Bull Ringu. 

Mercedes przez cały okres swojej historii w Formule 1 ścigał się w tradycyjnych, srebrnych barwach. Po raz pierwszy od 1954 roku niemiecki producent pomaluje swoje samochody na czarno. 

Malowanie zachowuje zielone wykończenie tytularnego sponsora, firmy Petronas, a także czerwone elementy głównego partnera INEOS. Nie zabrakło również czerwonej gwiazdy na pokrywie silnika symbolizującej pamięć o Nikim Laudzie. Na systemie Halo umieszczono napis „End Racism”, natomiast na lusterkach widzimy „We Race As One”. 

Lewis Hamilton i Valtteri Bottas przywdzieją także czarne kombinezony na cały sezon 2020. Kierowcy zespołu mają również odpowiednio dostosować swoje projekty kasków. 

Mercedes W11 czarne malowanie

Nie tylko malowanie

Mercedes potwierdził również, że uruchomi nowy program na rzecz promocji różnorodności i integracji. Ma to pomóc w zwiększeniu różnorodności etnicznej w zespole – na chwilę obecną tylko 3% jego siły roboczej identyfikuje się z mniejszościową grupą etniczną. 

– Nie ma miejsca na rasizm ani dyskryminację w naszym społeczeństwie, sporcie, ani w naszym zespole. To podstawowa wiara w Mercedesie. Jednakże, posiadanie właściwych przekonań i właściwego sposobu myślenia nie wystarczy, jeśli będziemy milczeć – powiedział szef zespołu Toto Wolff. 

Chcemy wykorzystać nasz głos i naszą globalną platformę, aby mówić o szacunku i równości, a srebrne strzały będą pomalowane na czarno przez cały sezon 2020. Chcemy tym samym pokazać nasze zaangażowanie na rzecz większej różnorodności w naszym zespole i naszym sporcie. Nie będziemy unikać naszych słabości w tym obszarze, ani postępu, który wciąż musimy robić. Zamierzamy znaleźć i przyciągnąć do siebie najlepsze talenty z jak najszerszej gamy środowisk oraz tworzyć ścieżki, które pozwolą dotrzeć do naszego sportu. W przyszłości chcemy zbudować silniejszy i bardziej zróżnicowany zespół. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News