F1: Charles Leclerc przezwyciężył problemy z samochodem. Alfa Romeo Racing ORLEN tuż za punktami

Charles Leclerc zwyciężył pełne akcji Grand Prix Austrii na domowym torze ekipy Red Bull Racing. Monakijczyk w ostatnich fragmentach wyścigu zmagał się z problemami technicznymi w swoim ferrari, jednak ostatecznie wyprzedził Maxa Vesratppena o 1,5 sekundy. Podium uzupełnił trzeci raz z rzędu Lewis Hamilton z Mercedesa.

Świetny wyścig F1 w Austrii

Ferrari mogło mieć tutaj jednak dużo więcej powodów do świętowania. Na kilkanaście okrążeń przed końcem doszło bowiem do strasznie wyglądającej awarii w samochodzie Carlosa Sainza. Silnik w jego aucie wybuchł, a Hiszpan nie mógł zatrzymać samochodu, który staczał się z wniesienia. Ostatecznie udało mu się jednak wyskoczyć z samochodu, jednak o dalszej jeździe nie mogło być mowy.

Bardzo dobry weekend zanotował znów Mercedes. Lewis Hamilton skorzystał z problemów rywali i finiszował na 3. miejscu, natomiast jego zespołowy partner, George Russell, był czwarty.

Najlepszy wynik Schumachera

Powody do radości mógł mieć również Esteban Ocon, który dowiózł do mety bardzo solidne punkty za 5. miejsce. Największym wygranym wydaje się być jednak Mick Schumacher, który został wybrany przez fanów kierowcą dnia. Niemiec w swoim Haasie zanotował najlepszy wynik w karierze, mijając linię mety na 6. miejscu.

Czołową, punktowaną dziesiątkę, uzupełnili Lando Norris, Kevin Magnussen, Daniel Ricciardo i Fernando Alonso.

Tuż za punktami, na 11. miejscu swój wyścig ukończył Valtteri Bottas z zespołu Alfa Romeo Racing ORLEN. Wyprzedził on Alexa Albina i Lance’a Strolla. Drugi z kierowców zespołu z Hinwil, Zhou Guanyu był 14.