Dziękuje, dobranoc. Nowe Audi RS6 będzie w pełni elektryczne

Nowe Audi RS6 pojawi się już w 2023 roku i wygląda na to, że będzie… elektryczne. Super kombi ma być zbudowane na platformie PPE, ma otrzymać rozsądny design i przyspieszać od 0 do 100 km/h w 3 sekundy. W pełnej ciszy. 

audi-rs6-elektryczne
Podaj dalej

Audi RS6 będzie w 100% elektryczne

audi-rs6-elektryczne

W nadchodzących latach oferta elektrycznego Audi znacznie się poszerzy. Niemiecka firma zamierza do 2025 roku wprowadzić na rynek aż 20 bezemisyjnych modeli, natomiast od 2026 roku prezentować wyłącznie auta na baterie. 

Elektryfikacja obejmie również sportowe modele S i RS. Przejście do przyszłości rozpoczęło się już od RS e-tron, ale w drodze jest wiele innych innowacji. Począwszy od w 100% elektrycznego Audi RS6. 

Audi będzie starało się jak najbardziej pozostać wiernym obecnej linii modeli. Innymi słowy, takie samochody jak A3, A4 i A6 zachowają swoją nazwę i tożsamość, ale stopniowo będą tracić silniki spalinowe. Oznacza to, że RS6 – najbardziej sportowe kombi w gamie – wkrótce straci silnik V8 na rzecz napędu elektrycznego. 

Moc pozostanie na poziomie

audi-rs6-elektryczne

Autocar spekuluje, że pierwsze elektryczne RS6 może pojawić się już w 2024 roku. Brytyjski magazyn wyobraża sobie mniej agresywny kształt, bliższy konstrukcji A6 e-tron, po którym odziedziczy również platformę. 

Platforma PPE została opracowana wspólnie przez Audi i Porsche. Ma stanowić podstawę dla Q6 e-tron i elektrycznego Macana. Wykorzystując wszechstronność tej architektury, RS6 będzie mogło osiągać moc 600 KM i moment obrotowy 830 Nm. To powinno pozwolić na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w około 3 sekundy. 

Teoretycznie platforma może pomieścić akumulatory do 100 kWh i zagwarantować zasięg 700 km. RS6 powinien jednak przekładać wydajność nad ekonomię, choć samochód będzie obsługiwał szybkie ładowanie do 270 kW. 

Przeczytaj również