Dolnośląscy policjanci odzyskali kilka skradzionych aut, w tym jedno o wartości ponad 300 tys. zł

Dolnośląscy policjanci odzyskali kilka skradzionych aut, w tym jedno o wartości ponad 300 tys. zł

Podaj dalej

Wspólne działania funkcjonariuszy z dolnośląskiej oraz opolskiej komendy, a także komend powiatowych w Bolesławcu i Krapkowicach doprowadziły do odzyskania kilku skradzionych aut, w tym jednego o wartości ponad 300 tys. zł.

W sprawie zatrzymano trzech mężczyzn w wieku 30, 32 i 39 lat, mieszkańców powiatu bolesławieckiego i lubińskiego. Dodatkowo w wyniku przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych funkcjonariusze ujawnili części z rozebranych pojazdów, które utracone zostały na terenie powiatu bolesławieckiego, a także tablice rejestracyjne od 8 pojazdów skradzionych z różnych rejonów Polski.

Skradzione samochody i trawka

skradzione tablice

Oprócz mienia mundurowi ujawnili środki odurzające w postaci marihuany. Ponadto w trakcie działań realizowanych w prowadzonej przez siebie sprawie legniccy policjanci odzyskali dwa skradzione pojazdy. Zatrzymali podejrzanego w tej sprawie mieszkańca, który – jak się okazało – posiadał przy sobie dodatkowo środki narkotyczne.

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu oraz Krapkowicach ustalili, że na terenie kompleksu leśnego w powiecie bolesławieckim znajduje się luksusowe auto, które figuruje jako utracone. Na miejscu odnaleźli pojazd, a w nim 30-letniego mężczyznę, bezpośrednio zamieszanego w sprawę.

skradziony samochód

Nie tylko drogi Mercedes

Natychmiast podjęto działania, które doprowadziły do zatrzymania kolejnych dwóch podejrzanych, 32 i 39-latka. Mężczyźni to mieszkańcy powiatu bolesławieckiego i lubińskiego. Podczas przeszukania posesji należącej do jednego z nich kryminalni zabezpieczyli części oraz podzespoły do skradzionych pojazdów, a także tablice rejestracyjne, które figurowały jako utracone od 8 innych aut z różnych rejonów Polski. Ponadto policjanci ujawnili w jednym z pomieszczeń susz roślinny, który po badaniu testerem narkotykowym wykazał, że jest to marihuana.

skradziony samochód

Jeden z mężczyzn, 39-latek był dodatkowo poszukiwany przez prokuraturę. Wszyscy zostali osadzeni w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych, a następnego dnia przeprowadzono z nimi czynności procesowe. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 30-latkowi szeregu zarzutów m.in.  kradzieży z włamaniem, paserstwa, a także posiadania środków odurzających, zaś dla 32-latka zarzutu paserstwa.

Z kolei legniccy policjanci odzyskali skradzione auta z powiatu legnickiego i zatrzymali podejrzanego w tej sprawie 31 – latka. Auta zniknęły kilkanaście dni temu. Kiedy właściciele pojazdów zorientowali się, że nie ma samochodów, natychmiast zgłosili ich kradzież na Policję.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News