Nowy SUV z silnikiem typu Diesel jeździ za darmo! To spalanie dosłownie nie mieści się w głowie

Nowy SUV z silnikiem typu Diesel jeździ za darmo! To spalanie dosłownie nie mieści się w głowie

mercedes-suv-diesel

Podaj dalej

Nowy niemiecki SUV z silnikiem typu Diesel o pojemności 2 litrów może nie jest bez wad, ale to spalanie… Nie mieści się w głowie. 150-konna jednostka wysokoprężna ma napęd na wszystkie cztery koła, jest nieco hałaśliwa, ale – jeździ niemal za darmo. 

SUV i Diesel – a spalanie malutkie

mercedes-gla-suv-diesel

Mercedes GLA przeszedł małą transformację, stał się pełnoprawnym SUV-em i jest wyposażony w silnik typu Diesel o mocy 150 KM. Połączony jest z 8-biegową automatyczną skrzynią biegów i napędem na wszystkie koła 4Matic. 

Jak wypadł w teście spalania? Zaskakująco dobrze. Samochód sprawdzony przez włoskich dziennikarzy osiągnął rekordowy wynik w swojej kategorii: 3,4 l/100 km. Oznacza to, że na jednym litrze przejedziemy aż 29,4 km. Przy takim zużyciu paliwa i pełnym zbiorniku 51 litrów możemy przejechać aż 1500 km na jednym tankowaniu! 

Do tej pory żaden SUV nie zużywał tak mało, jak nowy diesel GLA. Wyjątkiem był tylko super wydajny crossover Citroen C4 Cactus BlueHDI, który osiągnął 3,3 l/100 km. 

KIEROWCO! TO NAJLEPSZY MOMENT NA ZAKUP OPON! SPRAWDŹ PROMOCJE NA ŚWIĘTA!

mercedes-gla-suv-diesel

Mercedes króluje w swojej kategorii

W rankingu rzeczywistego zużycia GLA 200d 4Matic jest też najbardziej ekonomicznym samochodem z napędem na cztery koła. Przed nim jest tylko zelektryfikowana Toyota Prius (3,2 l/100 km), a za nim BMW X2 xDrive 25d (4,3 l/100 km). 

Mercedes okazje się lepszy także od napędzanych na przednią oś SUV-ów – Peugeota 2008 BlueHDI 120 i Renault Captura Energy dCi 110, które spalą 3,6 l/100 km. 

Testowany samochód miał specyfikację premium z bardzo przydatnymi funkcjami, takimi jak Multibeam LED, czy ogromny wyświetlacz 10,25”. Nie zabrakło też 19-calowych kół AMG i bogatego luksusowego pakietu z przesuwanym panoramicznym dachem i elektrycznie sterowanymi fotelami z pamięcią. 

mercedes-gla-suv-diesel

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News