Delikatna stłuczka Volkswagena Passata z Dacią. VW ledwo tknięty, zobaczcie co zostało z Dacii! [ZDJĘCIA]

Delikatna stłuczka Volkswagena Passata z Dacią. VW ledwo tknięty, zobaczcie co zostało z Dacii! [ZDJĘCIA]

volkswagen-passat-stluczka-z-dacia-logan

Podaj dalej

To, że Volkswagen Passat B8 i Dacia Logan MCV to samochody z dwóch różnych światów wie chyba każde dziecko. Ale nikt nie spodziewałby się chyba, że różnice w uszkodzeniach przy drobnej kolizji będą aż takie duże. VW wygląda jak po parkingowej stłuczce, natomiast Dacia… Zobaczcie sami. 

Volkswagen vs Dacia – wynik mógł być tylko jeden

volkswagen-passat-stluczka-z-dacia-logan

Dacia to jeden z najtańszych samochodów dostępnych na rynku, cieszący się sporym zainteresowaniem. Nic dziwnego – dziś większość z nas ostrożnie podchodzi do domowego budżetu, a jeśli dla kogoś samochód ma być tylko środkiem transportu z punktu A do punktu B, to taka Dacia wydaje się być idealna. 

Volkswagen Passat B8 to z kolei jeden z najbardziej kultowych kombi na rynku, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Kojarzy się nam z solidnością, niezawodnością i… bezpieczeństwem. Ta sytuacja przedstawiona na grupie FB przypomina nam, że „bardziej wypasiony” samochód to nie tylko luksusowe wnętrze i dobry silnik. 

Pozornie delikatna stłuczka mogła się bowiem dla kierowcy Dacii skończyć znacznie gorzej. Volkswagen ma kilka otarć i rys na zderzaku, choć nie możemy wykluczyć oczywiście, że doszło do jakiś uszkodzeń, których nie widać na pierwszy rzut oka. Nie zmienia to jednak faktu, że różnica w poziomie bezpieczeństwa widoczna jest gołym okiem. Kierowca VW napisał: – Witam, chciałem dowiedzieć się i zapytać, czy orientujecie się, ile będzie kosztowała naprawa? PS. Passat to naprawdę czołg. Ale co by nie było, już wypadkowe ;/ Zobaczcie, co się stało z Dacia. 

volkswagen-passat-stluczka-z-dacia-logan

Pamiętajmy o bezpieczeństwie

Dacia z kolei… Cóż – samochód wygląda jak po groźnym dzwonie. Uszkodzony jest praktycznie cały przód – zderzak, grill, chłodnica i maska. Coś nam mówi, że naprawa tej Dacii nie będzie się opłacać, a samochód ostatecznie trafi na złom. 

Kupując samochód często myślimy tylko o wyposażeniu, automatycznej skrzyni biegów, czy o tym, żeby miał duży ekran multimedialny. Nie zapominajmy jednak o bezpieczeństwie – jak widać, najtańsza Dacia Logan MCV nie oferuje go zbyt wiele. Oczywiście, Volkswagen to samochód z innej półki cenowej, ale przecież jest jeszcze ogromny wybór „pomiędzy”. 

PILNE: Na polskich tablicach rejestracyjnych za granicą. Grozi ci mandat od 3200 zł do nawet 13 000 zł!

volkswagen-passat-stluczka-z-dacia-logan

Zdjęcia opublikowane za zgodą autora

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News