Dacia szykuje kolejny najtańszy samochód - jedyny w swoim rodzaju. To będzie absolutny hit! [ZDJĘCIA]

Dacia szykuje kolejny najtańszy samochód - jedyny w swoim rodzaju. To będzie absolutny hit! [ZDJĘCIA]

dacia-jogger-camper

Podaj dalej

Dacia szykuje kolejny najtańszy samochód, jedyny w swoim rodzaju. Rumuni twardo stąpają po ziemi i szukają przestrzeni rynkowej nawet tam, gdzie innym producentom w ogóle nie przyszłoby to do głowy. Teraz chcą zamienić swój nowy tani samochód w niebanalną przestrzeń – najtańsze mieszkanie w Europie. 

Dacia – to będzie model jedyny w swoim rodzaju

dacia-jogger-camper

Dacia już od dłuższego czasu przestała być obiektem drwin i żartów. Jeśli rozważasz zakup Joggera, sąsiedzi albo koledzy nie będą już z ciebie się śmiać, jak zrobiliby jeszcze kilka lat temu. Codzienną misją rumuńskiego producenta jest oferowanie nam, kierowcom, wartości użytkowej za rozsądne pieniądze. 

Jeśli chodzi o Joggera, Dacia sprzedaje bazową wersję za około 70 tys. złotych. Za te pieniądze otrzymujemy 5-miejscowy samochód z trzycylindrowym silnikiem o mocy 100 KM. Dodatkowo są one przystosowane do spalania LPG. Więc nie tylko zakup, ale i eksploatacja jest tania. A wyposażenie dodatkowe? Klimatyzacja to koszt rzędu 2000 zł… 

Lionel Jaillet, odpowiedzialny za planowanie produktów dla marki Dacia, zapowiedział pojawienie się kolejnego ciekawego modelu. Ma być nim Jogger w wersji… Camper. Do tej pory takie przeróbki robiły tylko niezależne firmy. – Tak, pracujemy nad tym. Ta opcja ma pojawić się stosunkowo niedługo. To także część naszej filozofii – poszerzanie liczby zajęć na świeżym powietrzu, które klienci mogą wykonywać swoimi samochodami. A Jogger jest stworzony do czegoś takiego. 

dacia-jogger-camper

Kiedy premiera?

Jaillet zaznaczył, że choć samochód jest już niemal gotowy, dokładna data premiery nie jest jeszcze znana. Product manager marki stwierdził również, że Dacia nie jest pewna, czy nowy projekt pojawi się jako osobny model, czy pakiet akcesoriów dla już sprzedanych samochodów. 

– Naprawdę nie jesteśmy pewni, czy będzie to akcesorium, czy samodzielny model. Nie ma też pewności, czy samochód zaoferuje moduł sypialniany, czy raczej będzie to auto, którym wyjedziesz na łono natury i w tym czasie zaoferuje ci miejsce do wypoczynku i moduł kuchenny – wyjaśnił Jaillet.  

Całkiem możliwe, że w tym roku będzie premiera, a produkcja i sprzedaż ruszą dopiero w przyszłym roku. Pewne jest jednak to, że po przybyciu Jogger Camper to będzie najtańszy dom na kółkach na rynku. A także jeden z najbardziej praktycznych. Samochód, zbudowany na tej samej platformie, co 4,1-metrowe Sandero, w tym przypadku ma 4547 mm długości i rozstaw osi 2897 mm. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News