Dacia Duster w zupełnie nowej wersji! Jej nazwa nijak się ma do tego, co dostajemy. I to za jaką cenę... [ZDJĘCIA]

Dacia Duster w zupełnie nowej wersji! Jej nazwa nijak się ma do tego, co dostajemy. I to za jaką cenę... [ZDJĘCIA]

dacia-duster-extreme-2022

Podaj dalej

Obecna Dacia Duster jest jednym z najtańszych kompaktowych SUV-ów dostępnych na polskim rynku. Oddział Renault rozwija się i wprowadza specjalny model na lato 2022 roku – Dacia Duster Extreme. Samochód otrzymuje bardziej elegancki wygląd i liczne detale zapewniające wygodę. 

Dacia Duster w nowej wersji Extreme

dacia-duster-extreme-2022

Dacia Duster w chwili obecnej rozpoczyna się od 52 200 zł. Nowy samochód w wersji Extreme, w połączeniu z dwupaliwowym silnikiem benzynowym TCe 100 ECO-G LPG będzie kosztować 83 000 zł. Co otrzymamy za te pieniądze?

W skrajnym przypadku można wybrać wyłącznie odcień szary, a pomarańczowe elementy pojawią się na lusterkach zewnętrznych i osłonie chłodnicy. Dopasowane kolorystycznie logo Dacia Duster pojawi się na relingach dachowych i tylnej klapie. Alternatywnie dostępne będą standardowe lakiery: czarny, biały, pomarańczowy i niebieski, również w połączeniu z pomarańczowymi kontrastującymi elementami. 

dacia-duster-extreme-2022

We wszystkich wersjach dostępne będą 17-calowe felgi aluminiowe Tergan w kolorze czarnym. Dacia Duster Extreme otrzyma też wiele… komfortu. Ten nawiązuje do linii wyposażenia Prestige. Należą do nich system informacyjno-rozrywkowy Media Nas z 8-calowym ekranem dotykowym i bezprzewodową integracją ze smartfonem. Do tego sześć głośników, automatyczna klimatyzacja, podwyższona konsola środkowa ze schowkiem oraz elektryczne szyby z przodu i z tyłu. 

A co tu jest takiego „Extreme”?

dacia-duster-extreme-2022

Komfort jazdy zwiększą także tempomat z ogranicznikiem prędkości, pomoc w parkowaniu z kamerą cofania oraz system ostrzegania o martwym polu. W standardowym wyposażeniu Prestige nie znajdziemy natomiast takich funkcji jak głośnomówiący system, podgrzewane fotele czy kamery multiview. Te cechy są zarezerwowane dla modelu specjalnego. 

Ponadto, Dacia Duster Extreme charakteryzuje się wystrojem wnętrza z ciemną tapicerką z tkaniny i skóry oraz kontrastującymi szwami w kolorze pomarańczowym. W kolorze pomarańczowym prezentowane są również elementy stylistyczne na drzwiach, wentylacji i konsoli środkowej. 

To tak naprawdę nie sprawia, że Duster jest szczególnie… ekstremalny. W tym celu przydałyby się terenowe opony, może napęd na wszystkie koła… 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News