Fotorealistyczny symulator Assetto Corsa Competizione trafi na PS4 i Xbox One w atrakcyjnej cenie

Fotorealistyczny symulator Assetto Corsa Competizione trafi na PS4 i Xbox One w atrakcyjnej cenie

Podaj dalej

Kiedy studio Kunos Simulazioni po raz pierwszy wydało grę Assetto Corsa Competizione w maju zeszłego roku, można było zdobyć ją tylko na urządzenie z systemem Microsoft Windows. Teraz popularna gra wyścigowa zostanie wypuszczona zarówno na PlayStation 4, jak i konsolę Xbox One. 

Cena ustalona przez wydawcę to 39,99 USD, więc możemy spodziewać się, że w Polsce będzie kosztowała około 150 zł. Gra trafi na półki sklepowe 23 czerwca. Jeśli zdecydujesz się na zamówienie gry w przedsprzedaży otrzymasz również najnowszy DLC GT Pack. 

Jeśli nie zamówisz swojej gry w przedsprzedaży, będziesz musiał liczyć się z wydatkiem 15 dolarów (60 zł) na wspomniany dodatek. Dzięki niemu będziemy mieli okazję pościgać się m. in. w zawodach Intercontinental GT Challenge.

Assetto Corsa Competizione wykorzystuje silnik Unreal Engine 4. Pozwala on poczuć atmosferę mistrzostw GT3 biorąc udział w wyścigach sprint, endurance lub 24 godziny. Dostępne są tryby dla jednego lub wielu graczy. Jedną z ulubionych cech graczy na PC są fotorealistyczne warunki pogodowe i grafika. 

Niesamowicie realne ujęcia z gry Assetto Corsa Competizione

– Competizione jest najlepszym produktem marki Assetto Corsa, która jest synonimem realizmu – powiedział Marco Massarutto, współzałożyciel Kunos Simulazioni. – Gracze na konsolach bardzo docenili nasze podejście do symulacji wyścigowych, dlatego jesteśmy przekonani, że docenią nasze starania aby na ich ulubionych platformach znaleźli tę samą frajdę, dokładność i głębię, którą oferujemy graczom na PC. 

Wspomniany wcześniej pakiet DLC Intercontinental GT dodaje również ponad 45 nowych modeli samochodów, 30 nowych zespołów i 50 nowych kierowców. Obejmuje również inne nowe funkcje i pakiety. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News