Cwaniak w BMW M5 przegrał życie w kilka minut. Jego 600 KM na nic się zdało, pokonał go poczciwy Diesel

Cwaniak w BMW M5 przegrał życie w kilka minut. Jego 600 KM na nic się zdało, pokonał go poczciwy Diesel

Podaj dalej

Ucieczka przed policją nigdy nie jest dobrym pomysłem. Tym bardziej, jeśli siedzisz za kierownicą BMW M5 i pociskasz je z prędkością grubo ponad 200 km/h. Ten grubas jednak nic sobie z tego nie robił. Okazało się jednak, że lista jego wykroczeń jest dużo dłuższa… 

600-konne BMW M5 kontra policyjny Diesel

grubas-bmw-przegral-zycia

Nietypowy pościg miał miejsce w Szwecji, a uciekający kierowca korzystał z BMW M5. Facet w swoim szczytowym momencie rozwijał prędkości 243 km/h. Facet wyprzedzał gdzie popadło, ale w końcu wpadł w ręce policji. 

Aresztowany kierowca potrzebował tylko miesiąca, aby znów wpaść w ręce policji. 40-latek następnym razem uciekał jednak za kierownicą kradzionej Alfy Romeo.

Poniższa akcja rozpoczęła się, gdy policyjny radiowóz stał na poboczu drogi i prowadził rutynową kontrolę. Wtedy obok niego śmignęło BMW M5 z bardzo dużą prędkością. Policjanci od razu rzucili się do pościgu, jednak kierowca nie był chętny do zatrzymania się. 

BMW M5 o mocy 600 KM jedzie przez miasto, osiągając prędkości ponad 200 km/h. Z opisu filmu wynika, że policja korzystała z BMW 535d, ale mimo to całkiem nieźle radziła sobie ze sportowym sedanem. Najwyższa prędkość wyniosła 243 km/h! W końcu policja zatrzymała M5 na żwirowej drodze. 

grubas-bmw-przegral-zycia

Miał za uszami dużo więcej

Okazało się, że kierowcą jest 40-letni mężczyzna, który wcześniej był już skazany za niebezpieczną jazdę. Do incydentu doszło w maju, a już kilka tygodni później facet szalał w BMW M5. Z kolei w połowie lipca mężczyzna uciekał przed policją w kradzionej Alfie Romeo… 

Mężczyzna został oskarżony o agresywną jazdę, kradzież, ucieczkę, jazdę pod wpływem alkoholu, rażące zaniedbania w ruchu drogowym i drobne przestępstwa związane z narkotykami. Facet przyznał się do wszystkich zarzutów, a nam wydaje się, że prędko z więzienia nie wyjdzie.

Ten Volkswagen demoluje przeciwników tajną bronią. Zasłona dymna „1.9 TDI Diesel” spisuje się lepiej, niż myślisz

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News