Cwany super-złoczyńca chciał zasmakować prestiżowego życia. Szło mu całkiem nieźle, aż do czasu...

Cwany super-złoczyńca chciał zasmakować prestiżowego życia. Szło mu całkiem nieźle, aż do czasu...

Podaj dalej

Ten gość nauczył się na własnej skórze, że nie można po prostu wydrukować sobie prestiżowego życia za pośrednictwem domowej drukarki. 42-letni mieszkaniec Florydy drukował w swoich czterech ścianach nielegalne czeki, aby kupić za nie luksusowe zegarki i samochody. Szło mu całkiem nieźle, ale do czasu…

Miało być prestiżowo…

cwany-super-zloczynca-prestizowo

Portal Florida Daily News donosi, że 42-latek użył czeku wydrukowanego na swojej domowej drukarce, aby kupić Porsche 911 Turbo. Co ciekawe, policja poinformowała, że facetowi udało się nawet wyjechać z parkingu luksusowym samochodem. Został jednak aresztowany chwilę później po tym, jak podjął próbę użycia większej liczby czeków by kupić trzy zegarki marki Rolex. 

Zegarki i Porsche? Czy może być bardziej stereotypowe połączenie? 

Według raportu z aresztowania biura szeryfa, facet wykorzystał swój czek aby kupić Porsche 911 Turbo od dealera w Destin w poniedziałek 27 lipca. Biorąc pod uwagę, że ceny Porsche zaczynają się od 170 800 dolarów (640 tys. złotych), a jego czeki opiewały na 139 203 dolary, prawdopodobnie kupił używany samochód. 

cwany-super-zloczynca-prestizowo
Zdjęcie poglądowe

Mimo to, jest to dość rzucający się w oczy pojazd. Tym bardziej dziwi nas sytuacja, w której ktoś mógł kupić taki samochód za sfałszowany czek. 

Wpadł na Rolexach

Gdy tylko sprzedawca zorientował się co jest grane, zgłosił samochód jako skradziony. Facet następnego dnia, zachęcony sukcesem, postanowił kupić trzy zegarki Rolex, używając innego sfałszowanego czeku. Tym razem opiewał on na kwotę 61 521 dolarów (230 tys. złotych). 

Rolex Datejust 31

Tym razem jednak jubiler Miramar Beach nie wydał zegarków do czasu, w którym nie był pewny, że czek zostanie spieniężony. Saldo w Fałszywym Banku Komputerów wynosiło oczywiście 0 dolarów, więc tym razem się nie udało. Jubiler od razu zgłosił fałszerstwo na policję. 

Do tego czasu rzekomy schemat został już ujawniony. Facet został aresztowany jeszcze tego samego popołudnia, oskarżony o kradzież samochodu i korzystanie z fałszywych pieniędzy. Według raportu policyjnego gość przyznał się do przestępstwa, mówiąc śledczym, że sam wydrukował czeki na swojej domowej drukarce. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News