Co tu się...?! "Przestępca roku" uciekając przed policją zajechał zatankować Dieselka. Zdążył nawet zapłacić za paliwo!

Co tu się...?! "Przestępca roku" uciekając przed policją zajechał zatankować Dieselka. Zdążył nawet zapłacić za paliwo!

Podaj dalej

Co stanie się, jeśli podczas policyjnego pościg zabraknie ci paliwa? Cóż, prędkość podczas ucieczki bez wątpienia zwiększa zużycie paliwa, a nawet najbardziej wydajny Diesel w końcu zawoła jeść. Porzucenie samochodu i ucieczka pieszo zawsze wchodzi w grę, ale ten przebiegły kierowca wyrobił sobie taką przewagę, że postanowił odwiedzić stację benzynową. 

Ucieczka przed policją, ucieczka przed rezerwą

benzyna diesel paliwo

Do całego zdarzenia doszło w Los Angeles, gdzie pościgi policyjne traktowane są niemal jak sport olimpijski. Facetowi podczas ucieczki zabrakło paliwa, więc postanowił podjechać na stację i sięgnąć po pistolet z napisem „Diesel”. 

Uciekinier wszedł nawet do środka, żeby zapłacić! Choć zdecydowanie nie polecamy angażować się w policyjne pościgi, musimy przyznać, że gość miał nerwy ze stali. Wejście na stację i płacenie przy kasie, uciekając przed wymiarem sprawiedliwości, to najwyższy poziom… ale czego? Głupoty? 

Rzecznik policji powiedział dla telewizji NBC Los Angeles, że kierowca ścigany był za kradzież w sklepie Hoem Depot. Z nagrania wydaje się, że samochód kierowcy miał poważne uszkodzenia przodu, w tym brakujący zderzak. Nie mamy jednak pewności, czy uszkodzenie to nastąpiło podczas pościgu. 

paliwo-diesel-stacja-benzynowa-policyjny-poscig

Tankowanie Diesla było dla niego oczywistością

Kiedy policyjny pościg dotarł do miasta El Monte, kierowca skorzystał z przewagi, którą sobie zbudował. Postanowił podsycić nieco pościg i wyrównać szanse policjantów. Diesel sam przecież się nie zaleje! 

– Zawsze zastanawiałem się, czy jest jakaś tajna procedura, podczas której tankują i potem kontynuują pościg? Teraz już wiem – skomentował prezenter NBC Los Angeles, opisując dziwną przerwę w akcji na szybką wizytę na stacji benzynowej. 

Co ciekawe, nie był to jedyny przystanek na stacji benzynowej tego kierowcy. Tuż przed tankowaniem kierowca wrzucał coś na tył białej ciężarówki na innej stacji benzynowej. Śmigłowiec stacji NBC podążał za pościgiem i uchwycił klip z szybkiego pit stopu zamieszczony powyżej. 

Wracamy do miasta

Kierowca po tankowaniu przejechał kilka miast, aby wskoczyć na zachodnią drogę międzystanową, a następnie z powrotem na ulice we wschodnim Los Angeles. Tam kierowca po raz kolejny miał wykonywać niebezpieczne manewry. Pościg następnie wrócił na wschód od centrum Los Angeles, a około godziny 18:30 samochód wjechał na parking. Niestety, nie mamy informacji czy policji udało się ostatecznie złapać przestępcę.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News