Chcesz kupić używaną benzynę lub Diesel? Teraz jest na to najlepszy czas. Taniej już nie będzie!

Chcesz kupić używaną benzynę lub Diesel? Teraz jest na to najlepszy czas. Taniej już nie będzie!

używane-samochody-diesel-benzyna

Podaj dalej

Złagodzenie ograniczeń związanych z koronawirusem spowoduje boom na sprzedaż samochodów. Wszystko za sprawą stłumionego popytu i chęci uniknięcia transportu publicznego. Chcesz kupić benzynę lub Diesel? Teraz jest na to najlepszy czas. 

Używane w górę

Nowe dane sugerują, że dealerzy doświadczą gwałtownego wzrostu sprzedaży samochodów, gdy ograniczenia związane z koronawirusem zostaną wycofane. Choć nie wiemy jeszcze dokładnie kiedy to się wydarzy, warto rozważyć zakup benzyniaka lub samochodu z silnikiem typu Diesel już teraz. 

Ankieta przeprowadzona przez portal BuyaCar pokazuje jasny trend. Aż 86,4% właścicieli samochodów zamierza używać do podróży wyłącznie własnego samochodu. Tylko 4,4% będzie korzystać z transportu publicznego, a 9,2% pozostaje niezdecydowana. 

Kiedy w zeszłym roku po raz pierwszy złagodzono obostrzenia, nastąpiła eksplozja sprzedaży samochodów, zwłaszcza używanych. Jeśli tym razem wystąpi podobny trend, a ludzie rzeczywiście będą chcieli uniknąć transportu publicznego, w nadchodzących miesiącach rynek może być naprawdę gorący. 

Benzyna i Diesel – to najlepszy czas na zakup

BuyaCar uważa również, że popyt na samochody używane wzrośnie. Głównie dlatego, że większość z nich będzie miało niższe przebiegi niż zazwyczaj, ze względu na ich rzadkie używanie. To sprawi, że będą bardziej pożądane na rynku wtórnym. 

Po pierwszym złagodzeniu obostrzeń nastąpił około 70-procentowy zwrot liczby klientów i prawie o połowę zwiększony popyt na dostawy do domu. 

BuyaCar: – W zeszłym roku widzieliśmy uwolnienie ogromnego, stłumionego popytu pod koniec pierwszej blokady. Najnowsze badania sugerują, że popyt będzie jeszcze wyższy w tym roku. Wynika to z faktu, że obecnie wiele osób stwierdza, że woli używać samochodów, aniżeli innych środków podróżowania. To najprostszy sposób na zapewnienie skutecznego dystansu społecznego. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News