Chcesz kupić używany samochód z silnikiem typu Diesel? W ten sposób zaoszczędzisz nawet kilkanaście tysięcy złotych

Chcesz kupić używany samochód z silnikiem typu Diesel? W ten sposób zaoszczędzisz nawet kilkanaście tysięcy złotych

skoda-diesel-tdi

Podaj dalej

Rynek samochodów używanych jest ostatnio bardzo gorący. Z powodu pandemii ludzie coraz chętniej decydują się na osobiste środki transportu, a nowe samochody są bardzo drogie. Jednym z popularniejszych wyborów jest 3- lub 4-letni używany Diesel. Chcesz kupić taki samochód? Koniecznie sprowadź go z Niemiec. 

3-letni diesel tylko z Niemiec

skoda-kodiaq-rs-diesel

Na przykładzie Skody Kodiaq możemy zobaczyć, jak mocno różnią się ceny samochodów u naszych zachodnich sąsiadów. Jeśli szukasz 3-letniego silnika typu Diesel z niezłym wyposażeniem, sprowadź go z Niemiec. 

Nasi zachodni sąsiedzi dużo chętniej przechodzą na nowe rozwiązania hybrydowe lub elektryczne. Jeśli więc szukasz dobrego silnika typu Diesel, koniecznie zapoznaj się również z niemieckimi ofertami. Choć sprowadzenie auta nie jest darmowe, nie jest też przesadnie skomplikowane ani drogie. 

skoda-kodiaq_0_0

Skoda Kodiaq z 2-litrowym silnikiem TDI, z roczników 2017-2018 i przebiegiem od 80 do 120 tysięcy złotych. Takiego auta szukamy, a w Niemczech kupimy je za około 90 tysięcy złotych z całkiem niezłym wyposażeniem. 

Ogromna oszczędność

W Polsce będziemy musieli zapłacić nawet do 15/20 tysięcy złotych więcej. Oczywiście, można znaleźć też tańsze, ale będą miały one dużo większy przebieg albo słabsze wyposażenie. Co więcej, niemieccy kierowcy jeżdżą bardzo dużo po autostradach, więc samochody te powinny być przynajmniej w teorii zachowane w dużo lepszym stanie.

3621-skoda-kodiaq_main

Przy różnicy w cenie wynoszącej ponad 15 000 zł nie ma się nawet nad czym zastanawiać. Koszty sprowadzenia samochodu będą dużo, dużo niższe. Poza tym, nawet szukając Skody czy Dacii, wybór w Niemczech jest naprawdę spory.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News