Cena benzyny w Polsce jest obecnie najniższa w całej Unii Europejskiej

Cena benzyny w Polsce jest obecnie najniższa w całej Unii Europejskiej

Podaj dalej

Mieszkańcy całej Europy, w tym Polski, pozostają w swoich domach, aby przetrwać pandemię COVID-19. Z tego powodu jeździmy naszymi samochodami dużo mniej. Dobre informacje są jednak takie, że w Polsce mamy obecnie najtańsze paliwo w całej Unii Europejskiej!

Tak, tak! To prawda. Średnia cena za litr Pb95 w Polsce wynosi obecnie 4,09 zł. Oznacza to, że w całej Unii Europejskiej nie da się kupić tańszego paliwa. 

Lepsze ceny są tylko w Turcji, która nie wchodzi w skład UE. Tam za litr bezołowiowej przyjdzie zapłacić nam zaledwie 3,35 zł/l. 

A jak sytuacja wygląda w pozostałych krajach Starego Kontynentu?

Najdroższe paliwo tankują mieszkańcy Holandii, którzy za litr Pb95 muszą zapłacić aż 7,18 zł. Na drugim i trzecim stopniu tego niechlubnego podium figurują Włochy i Grecja. Tam paliwo kosztuje odpowiednio 6,72 zł i 6,40 zł. 

Tankować czy czekać? Eksperci nie mają złudzeń w kwestii cen paliw na najbliższe dni

W krajach takich jak Belgia, Słowenia, Szwecja czy Szwajcaria ceny paliw są wciąż dużo większe od poziomu, do jakiego przywykliśmy w Polsce przed pandemią koronawirusa. Tam za litr paliwa kierowcy muszą zapłacić między 5,57 zł a 5,07 zł. 

U naszych południowych sąsiadów Czechów litr paliwa kosztuje aktualnie 5,04 zł. Co ciekawe, Polska ma obecnie tańsze paliwo nawet od Luksemburga, który przecież słynie z najtańszego paliwa w Unii. To również ulubiony kierunek Belgów, którzy tłumnie jeżdżą do swoich sąsiadów tankować. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News