Nowa limuzyna BMW 750i xDrive z potężnym V8 po zalaniu. Cena jest śmiesznie niska, można na nim sporo zarobić! [ZDJĘCIA]

Nowa limuzyna BMW 750i xDrive z potężnym V8 po zalaniu. Cena jest śmiesznie niska, można na nim sporo zarobić! [ZDJĘCIA]

bmw-750i-xdrive

Podaj dalej

Ciężko znaleźć bardziej luksusową limuzynę niż BMW 750i xDrive 2022, ale ten konkretny egzemplarz swoje najlepsze czas ma już chyba za sobą. Samochód jest wystawiony na aukcji Copart i choć nie ma widocznych uszkodzeń wewnątrz i na zewnątrz, samochód został uszkodzony przez powódź. 

Limuzyna BMW po zalaniu

bmw-750i-xdrive

Nie ma żadnej wzmianki o tym, jaka konkretna historia przydarzyła się temu BMW. Wiemy tylko, że auto zostało pozostawione na dworze podczas gwałtownego zalania. A może zbyt pewny siebie właściciel próbował przejechać nim przez ogromną, zalaną kałużami jezdnię? Niezależnie od tego, naprawa może być długim i kosztownym procesem. 

Jeśli zdecydujesz się na kupno takiego samochodu, z pewnością będziesz mógł na nim zarobić rozmontowując go i sprzedając części. Oczywiście te, które do czegoś jeszcze się nadają. 

bmw-750i-xdrive

Jak wspomnieliśmy, karoseria BMW wydaje się być w dobrym stanie. Większość paneli można łatwo zdjąć i sprzedać. Podobnie jak wiele części wewnętrznych można by uratować ze złomowiska. Choć możliwe problemy z elektrycznością mogą oznaczać, że część z nich będzie zbyt trudna do naprawienia. 

PILNE: Od 1 stycznia zmiany w rozliczeniach za paliwo w całej Polsce! Otrzymasz zwrot pieniędzy znacznie szybciej

Potężny silnik V8, ale czy działa?

bmw-750i-xdrive

BMW 750i ma pod maską 4,4-litrowy silnik V8 z podwójnym turbodoładowaniem, który wytwarza 523 KM i dysponuje momentem obrotowym w wysokości 750 Nm dostępnym już przy 1800 obr/min. 

Z aukcji niestety nie dowiadujemy się, czy silnik odpala, czy ma w sobie wodę, a może okazać się że naprawa będzie zbyt kosztowna. Jeśli jednak silnik zadziała, może być idealnym pomysłem na swap do innego samochodu-projektu.

bmw-750i-xdrive

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News