Był tak zaskoczony ceną nowej Dacii, że wolał kupić... używanego Bentleya! [ZDJĘCIA]

Był tak zaskoczony ceną nowej Dacii, że wolał kupić... używanego Bentleya! [ZDJĘCIA]

Dacia Sandero

Podaj dalej

Ceny nowych samochodów to w ostatnich tygodniach istne szaleństwo. Były prezenter Top Gear był tak zaskoczony ceną nowego samochodu marki Dacia, że wolał kupić używanego Bentleya. I wyszło go to dużo taniej.

Dacia czy Bentley? Łatwy wybór?

dacia-czy-bentley-prosty-wybor
fot. Bentley

Ceny nowych samochodów rosną w zaskakującym tempie, więc czasami wypadają dość dziwnie w porównaniu z niektórymi używanymi. Za cenę nowego auta marki Dacia, możesz mieć teraz używanego Bentleya. Wystarczy, że pogodzisz się, że będzie ono z lat 90. 

Jeśli tylko pojawia się połączenie Top Gear i Dacia, wszyscy myślimy o Jamesie Mayu. Brytyjczyk był oczarowany modelem Sandero, zwłaszcza w związku z jego ceną. Przez pewien czas w programie zastępował go Rory Reid, który był tak zaskoczony cenami nowych Dacii, że nie zdecydował się na zakup. 

dacia-czy-bentley-prosty-wybor
fot. Bentley

Wspomniane wyżej Sandero można kupić w Polsce za około 50 000 zł, natomiast cena w Wielkiej Brytanii to 11 245 funtów (63 000 zł). Jak słusznie zauważył prezenter, te pieniądze są absolutnie szalone. 

Porsche albo Rolls-Royce też wchodzą w grę

Zwłaszcza, że na rynku używanym jest dostępnych wiele znacznie ciekawszych alternatyw za podobne pieniądze. Brytyjski dziennikarz omawiał swój zakup na stronie AutoTrader, dla którego rozpoczął pracę w 2019 roku. Okazało się, że w tych pieniądzach może kupić Porsche Boxstera albo Rolls-Royce’a Silver Shadow. 

dacia-czy-bentley-prosty-wybor
fot. Bentley

Ostatecznie wybór padł jednak na Bentleya – czterodrzwiowego sedana, który po raz pierwszy opuścił fabrykę w 1992 roku. Pod maską pracuje ogromny, ośmiocylindrowy silnik o pojemności 6.75 litra. 

Samochód, który kupił były prezenter Top Gear, wygląda naprawdę majestatycznie, jak przystał na ponad 5-metrową limuzynę. Bliższe spojrzenie ujawnia jednak ślady korozji na błotnikach i na progach drzwi. Nie są one całkowicie spróchniałe, ale remont na pewno nie będzie tani. Przydałoby się również odnowić wnętrze. 

Najbardziej imponująca jest funkcjonalność wszystkich elementów. Jednostka napędowa nie ma żadnych problemów z uruchomieniem czy jazdą, a auto po prostu działa. Obecność kilku kanistrów oleju w kabinie wskazuje jednak, że auto może mieć drobne problemy ze zużyciem. Ciekawe, ile pieniądzy będzie kosztowało odnowienie 30-letniego Bentleya. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News