Brytyjski "Motorsport News" typuje 10 najbardziej obiecujących kierowców rajdowych. Jest wśród nich Polak!

Brytyjski "Motorsport News" typuje 10 najbardziej obiecujących kierowców rajdowych. Jest wśród nich Polak!

Podaj dalej

Brytyjski magazyn Motorsport News wytypował listę 10 najbardziej obiecujących kierowców, którzy w przyszłości będą stanowić o sile Rajdowych Mistrzostw Świata (WRC). Wśród takich sław jak Chris Ingram, czy Nikołaj Griazin, pojawiło się także polskie nazwisko – Miko Marczyk. 

Skoda Marczyk

24-letni łodzianin rozpoczął rajdową karierę w 2016 roku. Wcześniej miał doświadczenie tylko w halowym kartingu, jednak nie przeszkodziło mu to w podbiciu polskiej sceny rajdowej. 

Na odcinkach specjalnych Miko Marczyk zadebiutował w barwach Subaru Poland Rally Team. Sięgnął po mistrzowski tytuł w swojej klasie już w pierwszym roku startów. W kolejnym sezonie 2018, Marczyk otrzymał wsparcie fabrycznego teamu Skoda Polska Motorsport. 

W swoim debiutanckim sezonie za kierownicą Skody Fabii R5 Marczyk zakończył sezon na 2. miejscu w klasyfikacji generalnej RSMP, po drodze dwukrotnie stając na najwyższym stopniu podium. Ponadto, w swoim debiucie w Rajdowych Mistrzostwach Europy, w domowym Rajdzie Polski, Marczyk zajął 4. miejsce w klasyfikacji ERC1 Junior. 

Marczyk

Kolejny sezon to dalsze wsparcie ekipy Skoda Polska Motorsport, która pokładała duże nadzieje w kierowcy rajdowym z Łodzi. Marczyk odpłacił się ekipie z nawiązką, zostając w sezonie 2019 najmłodszym w historii Polski mistrzem kraju. 

Przed rozpoczęciem roku 2020 Marczyk dołączył do bardzo mocnej ekipy ORLEN Team. Plan na ten sezon zakłada starty w Rajdowych Mistrzostwach Europy. 

Marczyk

Oprócz Miko Marczyka, brytyjski magazyn Motorsport News wytypował dziewięciu innych kierowców, którzy mają szanse stać się kolejnym pokoleniem w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Obok łodzianina znaleźli się tacy kierowcy jak Julian Wagner, Sami Pajari, Pep Bassas, Marco Bulacia, Erik Cais, Adrien Fourmaux, Nikołaj Griazin, Chris Ingram, czy Efren Llarena. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News