BMW X3 M po kuracji Manharta to prawdziwy potwór. Super SUV wygląda świetnie - ale nie będzie tani! [ZDJĘCIA]

BMW X3 M po kuracji Manharta to prawdziwy potwór. Super SUV wygląda świetnie - ale nie będzie tani! [ZDJĘCIA]

manhart-x3-m-bmw

Podaj dalej

BMW przeprowadziło już lifting swoich modeli X3 M i X4 M, jednak bawarska firma nie zwiększyła ich mocy. Dla tych, dla których 503 KM to za mało, niemiecki tuner Manhart ma coś w swojej ofercie. Ten super SUV nazywa się MHX3 600 i bazuje na X3 M, oferując większą wydajność i szereg aktualizacji wizualnych. 

Silnik BMW o mocy 600 KM

manhart-x3-m-bmw

Przedstawiony na zdjęciach model nosi nazwę Limited 01/10, co oznacza, że pojawi się jeszcze tylko dziewięć egzemplarzy tej limitowanej edycji. 

3-litrowy podwójnie doładowany silnik BMW został dostrojony, aby wytwarzać 626 KM i moment obrotowy 785 Nm. Zwiększenie mocy o 123 KM w stosunku do standardowego BMW X3 M Competition było możliwe dzięki nowej jednostce sterującej. Te same ulepszenia są oferowane dla MH3 600 opartego na M3. 

manhart-x3-m-bmw

Nastawiony na osiągi SUV korzysta również z układu wydechowego ze stali nierdzewnej ze sterowaniem zaworami i poczwórnymi rurami wydechowymi z włókna węglowego. 

Jak widzimy na zdjęciach, MHX3 600 Limited 0/10 bazuje na przedliftingowym X3 M. Matowa ciemnoniebieska folia z szarymi naklejkami Manharta świetnie prezentuje się na muskularnym nadwoziu BMW. 

Wygląda świetnie

manhart-x3-m-bmw

Aby jeszcze bardziej urozmaicić cały zestaw, są akcenty wlotowe, boczne klapy, nakładki lusterek i tylny dyfuzor. Więcej elementów z włókna węglowego można znaleźć w kabinie, podczas gdy wszystkie logo BMW zostały zastąpione emblematem tunera. 

Niemiecki Manhart dodał również zestaw 22-calowych felg aluminiowych Alpiny z oponami o wymiarach 255/35ZR22 z przodu i 295/30ZR22 z tyłu. Zawieszenie zostało ulepszone za pomocą sprężyn H&R obniżających samochód o 30 mm. 

manhart-x3-m-bmw

Manhart wystawił drugi egzemplarz na swojej stronie na Facebooku za 118 900 euro. To 550 tys. Złotych, czyli prawie dwa razy więcej niż za standardowe BMW X3 M. Te same ulepszenia wizualne i wydajnościowe są dostępne także dla X4 M Competition.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News