Autopilot Tesli wykonał agresywny manewr w ostatniej sekundzie. Zareagował lepiej niż człowiek!

Autopilot Tesli wykonał agresywny manewr w ostatniej sekundzie. Zareagował lepiej niż człowiek!

Tesla Autopilot

Podaj dalej

W Internecie pojawia się coraz więcej doniesień i raportów od właścicieli Tesli, których samochody wykonały naprawdę agresywne manewry, aby uniknąć wypadku. Tak samo było w tym przypadku, kiedy elektryczny samochód Elona Muska zareagował błyskawicznie, wymijając biegnącego po drodze jelenia. Możemy sobie tylko wyobrazić, jak skończyłoby się to spotkanie. 

Tesla Autopilot

Właściciel Tesli udostępnił za pośrednictwem Twittera film przedstawiający gwałtowny manewr wykonany przez autopilota. Elektryczny samochód w ostatniej chwili uniknął zderzenia z jeleniem. 

Gdy został wprowadzony na rynek, autopilot Tesli ograniczał się przed wykonywaniem drastycznych manewrów wymijania. Jeszcze kilka miesięcy temu samochód użyłby tylko hamulców, lub lekko odbił w lewo, gdyby tylko nie miał 100% pewności, że kolizja jest nieunikniona. Autopilot zapewne zmniejszyłby prędkość, co pozwoliłoby na ograniczenie uszkodzeń. 

Tesla Autopilot

Od pewnego czasu obserwujemy jednak wzrost liczby raportów właścicieli Tesli, którzy pokazują imponująco agresywne manewry wymijające samochodu. 

Właściciel tej Tesli Model 3 stwierdził, że „Autopilot uratował mu życie”, wymijając zwierzę przy wysokiej prędkości. Jednocześnie kierowca elektrycznego samochodu udostępnił imponujący film, w którym widzimy manewr samochodu. 

Na kolejnym filmie widzimy, jak Autopilot wykrył zwierzę. Choć nie przedstawił go jako jelenia na wizualizacji jazdy, możemy zauważyć, że obiekt został zaprezentowany jako pieszy. 

Filmy z udziałem Autopilota Tesli, które nie zadziałały poprawnie, są bardzo popularne i pisaliśmy o nich wielokrotnie. Z drugiej jednak strony, coraz częściej pojawiają się tak imponujące filmy, jak ten powyższy, w których systemy Tesli reagują lepiej niż niejeden kierowca. Co więcej, filmy z udanych akcji nie cieszą się tak dużą popularnością w mediach, jak te, które zakończyły się fatalnie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News