Audi wprowadza ogromną rewolucję. Tradycyjne modele jak "A6" czy "A4" otrzymają nowe nazwy

Audi wprowadza ogromną rewolucję. Tradycyjne modele jak "A6" czy "A4" otrzymają nowe nazwy

audi-zmienia-nazwy

Podaj dalej

Producenci podejmują bardzo radykalne kroki, aby zyskać przychylność klientów, tych nielicznych, którzy są zainteresowani samochodami elektrycznymi. Zwykle nie chcemy zadzierać z wizerunkiem nazw, które odpowiedzialne są za twoje kluczowe modele od dziesięcioleci. Ale teraz Audi zamierza zrobić dokładnie to. 

Audi wprowadza rewolucję

audi-zmienia-nazwy
fot. Audi

Pierwsza generacja Audi A6 powstała w 1994 roku. Oznacza to, że w przyszłym roku model ten będzie obchodził swoje okrągłe 30. urodziny. Na imprezie zjawi się jednak w zupełnie nowych szatach, bowiem wersja po liftingu otrzyma zupełnie nową nazwę z wewnętrznym oznaczeniem C8. W jego ramach, w przypadku karoserii, zmieniony zostanie przód, który otrzyma nowe światła inspirowane limuzyną A8. Nie zabraknie też zderzaka, a podobne zmiany Audi planuje wprowadzić również w tyłu. Niemcy chcą także wprowadzić aktualizacje do multimediów, a na rewolucyjne zmiany pod maską nie mamy co liczyć. 

Najważniejszą wiadomością jest jednak fakt, że Audi A6 nie będzie już występować pod swoją pierwotną nazwą. Niemcy po raz kolejny szykują się do zmiany nazewnictwa. Informację tę jako pierwsza podała niemiecka gazeta Heilbronner Stimme. Ale w międzyczasie została potwierdzona przez menedżerów pracujących w Neckarsulm w dziale marketingu, sprzedaży i rozwoju.

audi-zmienia-nazwy
fot. Audi

Jak będą nazywać się teraz klasyczne modele?

Zmiany w Audi są więc pewne, a wiele osób z pewnością nie odbierze ich pozytywnie. Oprócz A6, model A4 doczeka się tych samych zmian. 

Niemcy zdecydowali, że choć nadal będą trzymać się alfanumerycznych nazw swoich samochodów, to klasyczne oznaczenia nadadzą samochodom elektrycznym, którym chcą zapewnić jak największą sprzedaż. Będą więc oznaczane parzyście. Mniej tradycyjne oznaczenia będą przeznaczone dla samochodów spalinowych.

audi-zmienia-nazwy
fot. Audi

A6 po liftingu stanie się zatem A7, podczas gdy A4 zostanie przemianowane na A5. W przypadku tego auta w tym roku zobaczymy zupełnie nową generację, więc zamieszanie wśród publiczności nie będzie już tak duże. Jednak w przypadku A6 wielu już będzie grzebać. W przyszłym roku samochód ten powróci jako elektryczna limuzyna i kombi.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News