Audi RSQ8-R po tuningu ABT to synonim obłędu. Od tych liczb mocniej zabije ci serce!

Audi RSQ8-R po tuningu ABT to synonim obłędu. Od tych liczb mocniej zabije ci serce!

Podaj dalej

Nawet w serii, Audi RS Q8 to samochód, który sieje postrach na drogach. To zdecydowanie jeden z najszybszych SUV-ów dostępnych obecnie w sprzedaży. Jednak, dzięki zestawowi tuningowemu firmy ABT Sportsline, duże rodzinne Audi wchodzi na poziom supersamochodów. Co za liczby! 

Audi level expert!

abt-audi-rs-q8-tuning-0

Pakiet RSQ8-R obejmuje zaawansowaną jednostkę sterującą silnika i specjalnie zaprojektowany intercooler. Moc i moment 4-litrowego silnika Audi V8 oryginalnie wynosi 600 KM i 800 Nm. Po tuningu ABT liczby te wzrastają do potężnych 730 KM i 920 Nm. 

Dzięki tej aktualizacji, SUV Audi jest w stanie przyspieszyć od 0 do 100 km/h w 3,4 sekundy. Maksymalną prędkość możemy podnieść opcjonalnie o 10 km/h do 315 km/h. To nie jedyny dodatek. Klienci mogą zamówić też niestandardowy układ wydechowy ze stali nierdzewnej o średnicy 102 mm, a także ulepszone zawieszenie. 

abt-audi-rs-q8-tuning-0

Limitowana edycja została wykonana z okazji 125. urodzin tunera. To oznacza, że pakiet jest ograniczony tylko do… 125 egzemplarzy. Przedstawiony na zdjęciu lakier San Marino Blue jest najnowszym, jaki pojawił się w ofercie tunera. 

KIEROWCO! ZAPŁAĆ O POŁOWĘ MNIEJ PRZY NASTĘPNYM TANKOWANIU!

Ale różni się też z zewnątrz

abt-audi-rs-q8-tuning-0

Podobnie jak reszta gamy, znajdziemy w tym Audi aerodynamiczny pakiet z elementami z włókna węglowe. W tym przednie, boczne i tylne dodatki, boczne osłony lusterek, szerokie nadkola, czy spojler dachowy. Ale wzrok przykuwają także 23-calowe felgi ABT z oponami 295/35. 

Nie zabrakło także elementów powitalnych ABT, ulepszonej kierownicy, czy poprawionej konsoli środkowej. Całości dopełniają specjalny podłokietnik i siedzenia.

abt-audi-rs-q8-tuning-4

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News