Alfa Romeo 164 z dużymi telefonami wygląda obłędnie! To ostatni taki samochód Włochów, co za projekt [ZDJĘCIA]

Alfa Romeo 164 z dużymi telefonami wygląda obłędnie! To ostatni taki samochód Włochów, co za projekt [ZDJĘCIA]

alfa-romeo-restomod

Podaj dalej

Alfa Romeo 164 to ostatni samochód opracowany przez Włochów jako niezależna firma. Jest to więc rodzaj prawdziwej sztuki dla kolekcjonerów. Jednorazowy restomod został stworzony przez BTS Creativity i miał być pojazdem demonstracyjnym, ukazującym możliwości tunera. 

Ta Alfa Romeo to dzieło sztuki

alfa-romeo-restomod

Alfa Romeo zostałą zaprojektowana na Expo Tuning Torino 2020, gdzie zdobyła nagrodę całego show. Podstawą projektu była 164 QV, która została porzucona gdzieś w wiejskim domu. Zespół starannie odrestaurował każdy element kultowego sedana. 

Począwszy od wyglądu zewnętrznego. Mamy tutaj body kit Quadrifoglio Verde, który został odtworzony z włókna węglowego. Wszystko po to, aby uzyskać klasyczny dwukolorowy pakiet z odcieniem nadwozia Rosso Competizione. Najważniejszym wydarzeniem są tu oczywiście kute felgi aluminiowe z wzorem cyferblatu telefonu inspirowanym 156 GTA. Inne akcenty obejmują mocno przyciemnione reflektory z facelifintigu, żółte światła przeciwmgłowe, czy scudetto z włókna węglowego. 

alfa-romeo-restomod

Zmiany są również imponujące w środku kabiny. Tam zespół przerobił sportowe fotele, czyniąc je bardziej anatomicznymi. Otrzymały też brązową skórę i Alcantarę, przypominającą w środku bardziej Ferrari, niż Alfa Romeo. 

Skóra, fura i komóra

alfa-romeo-restomod

Ten sam materiał trafił na zestaw wskaźników, lewą stronę konsoli środkowej i boczki drzwi. Wszystko to działa cuda w połączeniu z drewnianą kierownicą. 

Niestety, samochód dawcy nie miał oryginalnego silnika V6 Busso o pojemności 3 litrów. W ten sposób Alfa Romeo otrzymała mniejszą, 12-zaworową jednostkę Busso 2.0 TB V6. Turbodoładowany V6 w stanie nowym generował 207 KM i dysponował mocą 306 Nm. To pozwalało rozpędzić się od 0 do 100 km/h w 7,2 sekundy. Prędkość maksymalna wynosiła natomiast 243 km//h. 

alfa-romeo-restomod

Nie znamy ceny tej wyjątkowej Alfy Romeo 164 – ani nawet, czy trafi kiedykolwiek na sprzedaż. Sądząc jednak po godzinach spędzonych na renowacji i wielu, celu nowych częściach, samochód na pewno nie był tani. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News