A ty co robisz, kiedy nudzisz się w pracy? Bo w fabryce Toyoty w Japonii budują takie dziwadła

A ty co robisz, kiedy nudzisz się w pracy? Bo w fabryce Toyoty w Japonii budują takie dziwadła

Podaj dalej

Ta dziwnie wyglądająca Toyota RAV4 na pierwszy rzut oka wydaje się być zbudowana przez specjalistę od przekształcania zwykłych samochodów w rozciągnięte limuzyny. Nic bardziej mylnego. Ten samochód w rzeczywistości został zbudowany przez pracowników firmy w fabryce Takaoka w Japonii. 

Przed wami Toyota RAV4 Limousine

toyota

Japońska witryna internetowa Car Watch odbyła niedawno wycieczkę do fabryki i dowiedziała się, że grupa 200 pracowników Toyoty zbudowała jednorazową limuzynę RAV4. 

Zadanie nie było łatwe – pracownicy musieli spędzić znaczną ilość czasu na modyfikowaniu i rozszerzaniu konstrukcji SUV-a. W pełni funkcjonalny samochód ma 7,9 metra długości i wygląda… co najmniej dziwnie. 

Toyota-RAV4-Limo-1024x555

Pracownicy Toyoty, którzy zbudowali samochód, zachowali standardowe przednie i tylne drzwi RAV4. Z tego powodu obecność przedłużonej części w środku samochodu zakłóca linię nadwozia i kształt dachu. Można się jednak było tego spodziewać już na samym początku prac. 

Wewnątrz limuzyna RAV4 ma charakterystyczny skórzany wzór na desce rozdzielczej, ale nie ma żadnych dodatkowych siedzeń. Zamiast tego pasażerowie z tyłu mają po prostu mnóstwo dodatkowej przestrzeni na nogi. Z tyłu są podnóżki, a nawet mały stolik kawowy. 

Ci, którzy zbudowali ten samochód mówią, że zrobili to poszukując nowych wyzwań. Dodali, że Toyota nie ma zamiaru faktycznie wprowadzać takiego pojazdu do produkcji. Aż się wierzyć nie chce!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News