Historyczny plan

Historyczny plan

Historyczny plan

Podaj dalej

Kierowcy zamierzający przystąpić do rywalizacji w cyklu Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski będą musieli przygotować się na walkę podczas siedmiu zaplanowanych rund. Do wiadomości podano konkretny plan kalendarza na sezon 2018.

Jeszcze w listopadzie podczas Gali Sportu Samochodowego zaprezentowano projekt kalendarza, skierowany do zawodników rywalizujących w cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Przy okazji rozmowy z Jarosław Noworólem z Głównej Komisji Sportu Motorowego PZM dotyczącej wysokości wpisowego na sezon 2018 dowiedzieliśmy się, że cykl HRSMP najprawdopodobniej będzie elementem kilku rund krajowego czempionatu przeznaczonego dla najlepszych kierowców w kraju. Już wówczas można było przypuszczać i domniemywać jak może wyglądać kalendarz dla historyków, jednak wszystko wyjaśniło się kilka godzin temu.

W rajdach już jest 2018 !Oto kalendarz HRSMP 20187-8.04.2018 Rajd Memoriał Kuliga i…

Publié par HRSMP – Historyczne Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski sur mercredi 13 décembre 2017

Jak widać, kierowcy swoje zmagania rozpoczną od udziału w prestiżowym Memoriale Kuliga i Bublewicza w Wieliczce a na starcie pojawią się już siódmego kwietnia. To pierwsza i zarazem prawdopodobnie ostatnia runda, podczas której zawodnicy będą rywalizowali w imprezie nie posiadającej statusu RSMP. Później zameldują się kolejno w Świdnicy (21-22.04), na Dolnym Śląsku (19-20.05), podczas Rajdu Nadwiślańskiego (09-10.06), Śląska (29.06-01.07) oraz w Rzeszowie (09-11.08).

Kwestią zagadkową pozostaje jedynie kończący sezon Rajd Wisły, a niewiadoma dotyczy dwóch aspektów. Pierwszym z nim jest termin przeprowadzenia finałowej rundy cyklu HRSMP. Organizatorzy zaznaczyli, że brane pod uwagę są dwa terminy, a konkretnie 08-09 lub 15-16 w domyśle wrzesień, bowiem oficjalnie tej informacji nie sprecyzowano. Druga niejasność dotyczy rangi imprezy. Organizatorzy cyklu RSMP nie uzgodnili jeszcze, czy to właśnie Rajd Wisły czy może szutrowy Rajd Electronai na Litwie będzie stanowił szóstą rundę zmagań krajowego czempionatu. Od tej decyzji zależny jest status finałowej rundy cyklu HRSMP oraz prestiż całej imprezy bowiem wiadomo, że w przypadku udziału zawodników rywalizujących o tytuł Rajdowego Samochodowego Mistrza Polski atrakcyjność imprezy znacząco wzrośnie.

Tagi: HRSMP, RSMP

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News