Hayden Paddon wraca do WRC. Kiwi wystartuje w Rajdzie Finlandii w nowym zespole

Hayden Paddon wraca do WRC. Kiwi wystartuje w Rajdzie Finlandii w nowym zespole

61 interakcji
2018AUSTRALIA_HEM_077

Podaj dalej

W ubiegłym tygodniu Hyundai ogłosił, że jednym z i20 Coupe WRC w Rajdzie Finlandii wystartuje nowy w zespole Craig Breen. To bardzo zasmuciło wciąż liczącego na starty Haydena Paddona. Tak czy inaczej, on również ma już swój samochód na Finlandię.

Nowozelandczyk był mocno zniesmaczony zachowaniem Hyundai Motorsport i wkrótce po ogłoszeniu Craiga Breena rozpoczął rozmowy z innymi zespołami. Z usług Paddona w Rajdzie Finlandii skorzysta ostatecznie M-Sport Ford.

Hayden Paddon: Jestem bardzo podekscytowany na ten powrót i cieszę się, że znów mogę być w szeregach M-Sportu. Wydaje się, że nasze myśli w wielu kwestiach się pokrywają i chcemy zmierzać w tym samym kierunku, nawet na samym starcie rozmów. Damy z siebie 110%. Osiem miesięcy nie było nas w WRC, a to musi przynieść efekty i będziemy musieli szybko wjeździć się w samochód. Moim minimum na weekend w Finlandii jest pierwsza piątka.

Paddon współpracował już wcześniej z M-Sportem. W Rajdzie Katalonii 2013 Kiwi zadebiutował w Fieście RS WRC. W Rajdzie Finlandii 2019 na prawym fotelu jego Fiesty WRC zasiądzie John Kennard.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News