Hamilton zachwycony samochodem: To najlepszy bolid jaki udało nam się zbudować

Hamilton zachwycony samochodem: To najlepszy bolid jaki udało nam się zbudować

33 interakcje

Podaj dalej

Po trzech z pięciu możliwych wygranych w tym sezonie – Lewis Hamilton przyznał, że obecny model Mercedesa W10 nie pasuje jeszcze w 100% do jego stylu jazdy.

Mimo to pięciokrotny mistrz świata jest przekonany, że to najlepszy samochód, jaki zespół kiedykolwiek wyprodukował. Po wygranej Valtteriego Bottasa w kwalifikacjach do Grand Prix Hiszpanii o 0,634 sekundy, Hamilton wystartował lepiej do wyścigu od swojego zespołowego kolegi i prowadzenia nie oddał aż do mety.

Po wyścigu Brytyjczyk szczerze opowiedział jak czuje się w najnowszej konstrukcji Srebrnych Strzał. Hamilton zdradził również, że póki co odrobinę lepiej do nowego auta zaadoptował się Valtteri Bottas. Fin trzy razy z rzędu wywalczył pole position. Hamilton z pierwszego pola startował w tym sezonie tylko raz.

Lewis Hamilton: To fantastyczny samochód, jednak przy moim stylu jazdy nie zawsze auto robi to, co chcę. Natomiast bez wątpienia jest to najlepszy bolid, jaki do tej pory zbudowaliśmy. Valtteri lepiej się do niego zaadoptował. Jest zadowolony. Nie wiem czy tu chodzi o styl jazdy, nadal się temu przyglądam. Będę skupiony na różnych aspektach w fabryce i postaram się to zrozumieć w tym tygodniu. Pochodzę też i porozmawiam z inżynierami z różnych departamentów, by zebrać jak najwięcej informacji i lepiej przygotować się do następnego wyścigu. Piątki i soboty nie były najlepsze dla mnie. Tu mogę się znacząco poprawić. Wyścigi były jednak bardzo mocne i to jest powód do optymizmu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News