Hamilton: To była świetna pierwsza randka. Prawdopodobnie jedna z najlepszych, jakie mieliśmy w ostatnich latach.

Hamilton: To była świetna pierwsza randka. Prawdopodobnie jedna z najlepszych, jakie mieliśmy w ostatnich latach.

25 interakcji

Podaj dalej

Lewis Hamilton miał już okazję sprawdzić na torze najnowszy model swojej ekipy, oznaczony jako W10. Aktualny mistrz świata jest zachwycony nowym samochodem.

Pierwsza wizyta Hamiltona i Bottasa na torze w nowym samochodzie była możliwa za sprawą dnia filmowego, który zespół z Braclley zorganizował na obiekcie Silverstone.

Miało to miejsce zaraz po oficjalnej prezentacji nowej maszyny. Impreza była zamknięta dla kibiców i dziennikarzy, ci ostatni dostali po wszystkim jedynie zdjęcia najnowszej konstrukcji

Lewis Hamilton: To była świetna pierwsza randka. Prawdopodobnie jedna z najlepszych, jakie miałem w ostatnich latach. Jednak najbardziej imponujące było oglądanie tego, jak samochód jest składany w noc poprzedzającą prezentację. To zawsze robi na mnie ogromne wrażenie.

Brytyjczyk nie ukrywa jednak, że w samochodzie są jeszcze rzeczy, którym powinni baczniej przyjrzeć się inżynierowie. Kierowca znalazł kilka niedociągnięć.

Lewis Hamilton: Są rzeczy, nad którymi możemy nadal popracować. Jednak wiele osób pracowało bez wytchnienia, aby poskładać ten model w całość. To oczywiście napawa mnie radością. Fakt, że wyjechaliśmy na tor i zrealizowaliśmy pierwszy program testowy to coś wspaniałego. Dla mnie to jakieś szaleństwo. Czeka mnie siódmy rok z tą ekipą. Tymczasem ekscytacja jaka towarzyszyła mi podczas tej prezentacji była dokładnie taka sama, jak ta gdy wsiadałem po raz pierwszy do bolidu F1. To dziwne i nie spodziewałem się tego.

Jako pierwszy na tor Silverstone nie wyjechał jednak Hamilton, a jego zespołowy kolega – Valtteri Bottas.

Valtteri Bottas: Poczułem się uprzywilejowany, to było bardzo miłe. To była pierwsza próba nowego auta, absolutnie nie żaden test, tak bym tego nie nazwał. Znaleźliśmy z Lewisem kilka drobnych rzeczy do poprawki. Najważniejsze, że przede wszystkim jest wiele pozytywów i jesteśmy bardzo zadowoleni.

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News