Gwiazda piłki pod wrażeniem Kubicy. "Bez względu na wszystko, zawsze z RK!"

Były piłkarz reprezentacji Niemiec jest pod ogromnym wrażeniem determinacji Roberta Kubicy. Mający polskie korzenie Lukas Podolski w bardzo pozytywnych słowach wypowiedział się na temat powrotu krakowianina do Formuły 1.

Gwiazda piłki pod wrażeniem Kubicy.  „Bez względu na wszystko, zawsze z RK!”
Podaj dalej

Kubica ma bardzo ciężki początek sezonu. Problemy ciągną się za zespołem Polaka niemal od samego początku. Najpierw Williams stracił dwa i pół dnia testów zimowych w Barcelonie, aby później okazać się najsłabszym zespołem podczas Grand Prix Australii. Lukas Podolski doskonale rozumie w jak trudnym położeniu jest brytyjski team oraz jego kierowcy.

Lukas Podolski: Od lat kibicuję Robertowi. Mam ogromny szacunek dla niego, również za drogę, którą przeszedł przez ostatnie lata. Tylko ten bolid… Bez względu na wszystko, zawsze z RK!

Wcześniej powrót Kubicy do Formuły 1 skomentowali również David Coulthard i Jeremy Clarkson.

Robert testował dziś limity toru i alei serwisowej. To jego pierwszy wyścig F1 od wielu lat. Mam nadzieję, że po tak długiej przerwie otrzyma szansę pokazania w Williamsie swojego prawdziwego talentu – mówił po wyścigu na torze Albert Park Coulthard.

Również Jeremy Clarkson nie szczędził ciepłych słów pod adresem polskiego kierowcy.

Osiem lat temu Kubica miał ciężki wypadek, gdy jechał dla rozrywki w rajdzie. Złamał wtedy wszystkie kości prawej strony ciała i przeszedł siedmiogodzinną operację, a później też 17 następnych. Jego ręka ciągle nie jest w 100 procentach sprawna, a pomimo tego on w ten weekend wraca do bolidu F1. Muszę powiedzieć, że to coś pięknego. On jest niezłomny! – mówił w swoim programie słynny dziennikarz, oklaskując jednocześnie Roberta Kubicę.

https://wrc.net.pl/jeremy-clarkson-oklaskuje-w-studio-kubice-co-za-gosc-to-czysty-diament

źródło: sport.onet.pl

Przeczytaj również